Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Ağda yaparken acısız ve ağrısız şekilde ağda yapmak tüm bayaların arzusudur. Özellikle özel bir gün için acilen yapışan ağda süresince normalden daha fazla acı hissedilir. Ağda yaparken acısız ağda yapmak sadece acınızı dindirecek ve çok fazla acı çektirmeyecek bazı ürün ve yöntemler ile mümkündür.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yaparken acısız şekilde tüyleri almak imkansızdır. Ağda yaparken acı duyulmasının nedeni tüylerin kökünden kopmasından kaynaklanır. Ağda zamanında bu acıyı en aza indirmek mümkün olabilir. Can yakmayan, hafif ve acı çekmeden ağda yapabilme olanağı mümkündür.

Ağda Yapımı ve Zaman Seçimi

Zaman konusu acısız ağda içim bir diğer önemli konulardan birisidir.Ağdayı daha acısız geçirmek için ağda yapacağınız zamanı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Mesela regl zamanına yakın dönemlerde ağda yaparsanız daha fazla acı çekersiniz. Bu nedenle regl dönemleri dışında ağda yapmak acınızı birazda olsa hafifletir.

Acısız Bir Ağda İçin Ağda Seçimi

Bir diğer gerekli acısız ağda için gerekeli husus doğru ağda seçimidir. Ağda seçimi acısız bir ağda için son derece önemlidir. Özellikle pudralı sir ağdalar acısız bir ağda için daha çok tercih edilir. Sir ağda aynı zamanda diğer ağdalara göre daha acısız bir ağda türüdür. Sir ağdanın acıyı azaltmasının sebebi sürekli kullanılmasından ötürü kıl köklerini güçsüzleştirir ve zamanla zayıflayan kıllar artık tüye zamanla çıkmaz hale gelmesini sağlayarak kıl oranını da azda olsa azaltır.

 

Bu yazı 865 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak