Ameliyat izi nasıl geçer?

Paylaş
 

Cildimizde kalan ameliyat izleri kötü bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle bu izlerden bir an önce kurtulmak istiyorsanız , sizlere ameliyat izi nasıl geçer? ve ameliyat izlerini geçirmek için yapılması gerekenler her şeyi anlatalım.

Ameliyat izi nasıl geçer?

Ameliyat olduktan sonra cilt üzerinde oluşan ameliyat izleri , Avrupa ve Türkiye’de en çok kullanılan ve TCA denilen bir peeling yöntemi ile tedavi ediliyor. TCA peeling yöntemi sayesinde cilt üzerinde izi kalan ameliyat izlerini tamamen yok ediyor.TCA peelingi  , bir çok güzellik merkezi ve kliniklerde yaklaşık 150 – 200 TL arasında bir ücret karşılığında bir kaç seansta giderilebiliyor.

TCA Peeling ne işe yarar?

  • Cilt üzerinde ameliyat sonrasında kalan dikiş izlerini geçiren tca peeling , ayda 1 kere ve yaklaşık 5 – 6 seansta kesin sonuçlar alınan bir peeling yöntemidir.
  • TCA Peeling uygulaması istenildiği taktirde evde veya güzellik merkezlerinde yapılabilir veya yaptırılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oranın %40 olmasıdır.
  • TCA peeling uygulamasını bir zımparaya benzetebilirsiniz. Peeling yapıldıkça günden güne deri dökülür ve yeni derinin çıkması sonucunda ameliyat izleri hafifler ve zamanla yok olur.

TCA Peeling Nasıl Uygulanır?

TCA peelingi , satın alacağınız TCA solüsyonu ile yapılmaktadır. Solüsyon değerinin %40 olması gerektiğini tekrar hatırlattıktan sonra , solüsyonu bir pamuğa dökün ve cildinizde bulunan ameliyat izinin üstüne sürün. Solüsyonun kurumasını bekleyin. Solüsyon kuruduktan sonra bu işlemi iki kere daha tekrarlayın.

TCA Peelingi Sonrası Bakım

  • TCA peelingi cildinize uyguladıktan sonra cildinizde hafifte olsa beyazlaşma olur. Ancak bunda korkulacak bir şey yoktur. Uygulama sonrasında cildinize çinko oksit , B5 vitamini , E vitamini içeren kremler kullanabilirsiniz.
  • TCA peelingi cildinize zımpara etkisi yapacağından mutlaka nemlendirici kullanmanızda yarar var.
  • TCA peeling sonrasında güneşe çıkmanız gerekiyorsa , mutlaka koruyucu kremler kullanın. Aksi taktirde leke izleri kalabilir.

Ameliyat izleri dışında da kullanılan kullanılan TCA peeling yöntemi , çil , yanık izleri , yara izleri gibi alanlarda da kullanılıyor. Dilerseniz sizlere örnek bir kaç resim gösterelim ve TCA peeling hakkında daha detaylı olarak bilgi edinin. 

Bu yazı 187 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak