Baskı ile Büyüyen Çocuklarda Panik Atak

Baskı ile Büyüyen Çocuklarda Panik Atak

Araştırmalar sonucu çocuğun üzerinde kontrolü sağlamak adına yapılan baskıların çocuklarda korkuyu arttırdığını ve çocuklarda panik atak olmasını sağladıkları ortaya çıktı. Buna neden olan bireylerinde daha çok annelerin olduğu söylendi. Panik atak hastalığı son dönemlerde yaygınlaşmasıyla en çok görülebilen ruhsal hastalıklar arasında yerini almaya başladı. Belirtileri ise beklenmedik bir şekilde yoğun sıkıntı nöbetleri yaşamasıyla kendini göstermektedir. Özellikle hep bir tehlike sezdiği, artık sonunun yaklaştığını ve kaçma dürtüsünün baş gösterdiği panik atak kendini göstermektedir.


Panik atak hastalığına yakalanan kişilerin çevresine de bu durumu olumsuz yansıtmasıyla ilişkilerinin bozulmasına, işini veya eğitimini aksatmaları gibi pek çok meşguliyetten kaçmalarına neden olmaktadır. Çocuğunun üzerinde baskıcı bir yaklaşım sergileyen anne ve babaların çocukların korkmasını sağlamaktadır. Korku ise pek çok duyguyu yoğun olarak yaşanmasını beraberinde getirmektedir. Böylelikle panik atak belirtileri çocuklarda oluşacaktır. Genellikle bu duygu ani nöbetleri de beraberinde yansıtacaktır.

Yani çocuklarınızda baskı yaparak panik atak olmalarına sebebiyet vermemeniz gerekmektedir. Çocuklarınıza uyguladığınız disiplinin bir kontrolü olmalıdır. Eğer çocuğunuzda panik atak hastalığın belirtileri varsa tedavi olması için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.