Cilt Yumuşatıcı Bal Banyosu

Cilt Yumuşatıcı Bal Banyosu

Tamamen doğal yollardan cildinizi yumuşacık yapacak ve aynı zamanda rahatlatıcı bir banyoya ne dersiniz? Sizlere bugün bahsetmek istediğimiz konu cilt yumuşatıcı bal banyosu olacak.Bal , cilt bakımı içerisinde cildi nemlendirmek için en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Özellikle kuru cilde sahip olanlar cilt maskelerinde kullandığı bal ile cildini nemlendirmiş ve yumuşatmış olur. Bu sefer tüm cildinize uygulayacağınız cilt yumuşatıcı bal banyosu cildinizi tamamen nemlendirecek ve rahatlayacak.

Cilt Yumuşatıcı Bal Banyosu

Cildinizi yumuşatmak için bal banyosunu hazırlamamız gerekiyor. Bunun için ilk olarak küveti ılık su ile doldurun. Küvetin su seviyesi tamamen size bağlıdır. Ilık su ile doldurduğunuz küvete bal dökün. Bal cildinizi yumuşatacak ve cildiniz tamamen ve doğal yollardan nemlenmiş ve yumuşamış olacaktır. Kullanacağınız bal ne kadar organik olursa cildinize o kadar yarar sağlayacaktır. Baldan sonra ılık banyonuza dilerseniz , süt ekleyebilirsiniz. Süt cilt yumuşatmasını daha da kuvvetlendirecektir. Banyodan çıktıktan sonra bile etkisini anlayacağınızdan eminim.Artık banyoya girebilir ve yumuşacık bir cilt için banyonun keyfini çıkartabilirsiniz. Küvet içerisine döktüğünüz bal ve süt cildinizi tamamen yumuşatacak ve günler belki haftaların yorgunluğunu üzerinizden atacak.Bu makaleyi okuduktan sonra bal ve sütün vücuda etkisini hissedeceğinizi bildiğimden ve bu satırı okuduysanız hemen aşağıya eşsiz keyfin yorumunu yazacağınızdan eminim.

Bal Banyosuna Bir Kaç İpucu

  • Küvete ekleyeceğiniz süt ve balı çok az kullanmayın. Koyacağınız bal ve süt suyun rengini değiştirmesi gerekiyor.
  • Eğer suyun güzel kokmasını istiyorsanız , ılık su içerisine kokulu esans yağlardan kullanabilirsiniz.

Bal Banyosu için Uyarı

  • Eğer cildiniz süt veya bala alerjisi varsa bu banyoyu uygulamayın. Çünkü cildiniz tahriş olabilir.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bal Cilt Bakımı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Dünyanın en uzun süredir devam eden dizisinin Türkiye hayran sayfası Doctor Who Türkiye ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.