Ciltteki Kahverengi Lekeler İçin Maskeler

Ciltteki Kahverengi Lekeler İçin Maskeler

Eğer cildinizde kahverengi lekeler varsa ve kahverengi lekelere bir türlü çare bulamıyorsanız sizler için hazırladığımız kahverengi leke maskeleri derdinize çare olacak. Cilt lekeleri için doğal çözümlerden önce sizlere ciltte neden kahverengi lekelerin oluştuğunu açıklayalım.

Ciltte Neden Kahverengi Lekeler Oluşur?

Ciltte oluşan kahverengi lekeler hamilelik , hormonal dengesizlik , güneşte fazla kalma gibi veya doğuştan oluşan kahverengi lekeler olabilir. Ancak kahverengi lekeler genel olarak doğuştan olduğunda geçmesi biraz daha zordur. Eğer kahverengi lekeler sonradan oluştuysa daha kolay geçecektir.

Ciltteki Kahverengi Lekeler İçin Maskeler

Sizlere vereceğimiz kahve rengi lekeler için maske tarifleri yüzdeki lekeler için maskeler ayrı yüz haricinde ciltte oluşan kahverengi lekeler için ayrı ayrı maskelerdir. Bu nedenle kullanacağız maskeye dikkat etmeli ve yüzde çıkan kahverengi lekeniz varsa yüz maskelerini , yüz haricinde çıkan kahverengi lekeleriniz varsa ciltteki kahverengi lekeler için maske tariflerini uygulayın.

Yüzdeki Lekeler İçin Maske

  • Su ( 1 bardak )
  • Keten tohumu ( 1 yemek kaşığı )

Cezve içerisine bir bardak suyu ve keten tohumunu koyup kaynatın. Su kaynadıktan sonra suyu süzün ve ılınmasını bekleyin. Su ılındıktan sonra yüzünüzde bulunan kahverengi leke üzerine sürün ve bu maskeyi mutlaka 2 günde bir uygulayın. Yüz lekeleri için uygulayacağınız bu maske yaklaşık 3 ay içerisinde kahverengi lekelerde gözle görülür iyileşmeyi gösterecektir.Kahverengi Leke Maskesi 2

  • Su ( 1 tatlı kaşığı )
  • Limon suyu ( 1 tatlı kaşığı )
  • Üzüm sirkesi ( 1 tatlı kaşığı )

Limon ciltteki lekeleri beyazlatmaya ve üzüm sirkesi de cilt tonunu oturtmaya yarar. Yukarıdaki tüm malzemeleri bir sprey şişesi içerisine doldurun ve haftada 2 gün cildinizi bu karışım ve pamuk yardımı ile silin. Özellikle kahverengi lekelerin olduğu bölgelere daha çok özen gösterin. Yaklaşık 3 ay sonra lekelerden yüzde kahverengi lekelerden eser kalmayacaktır.

Cilt Lekeleri İçin Domates Maskesi

  • Domates ( 1 adet )
  • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
  • Yulaf ezmesi ( 1 yemek kaşığı )

Yukarıdaki tüm malzemeleri uygun bir kase içerisinde karıştırın ve blendır’dan geçirin. Sonrasında cildinizdeki lekelerin üstüne ince bir tabaka sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi bittiğinde cildinizi ılık su ile durulayın ve temizleyin.

Cilt Lekeleri İçin Tavsiye

Eğer cildinizde güneş lekelerinden dolayı oluşmuş cilt lekeleri varsa eczaneden alabileceğiniz dermo-kozmetik ürünler ile güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Özellikle bu kremleri güneş kremleri ile kullandığınızda çok daha etkili olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Dünyanın en uzun süredir devam eden dizisinin Türkiye hayran sayfası Doctor Who Türkiye ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.