Clindoxyl Sivilce Kremi

Paylaş
 

Clindoxyl Sivilce Kremi

Clindoxyl sivilce kremi, uzmanlar tarafından oldukça sık tavsiye edilen bir sivilce kremidir. Uzmanlar tarafından bu kadar tavsiye edilmesi üzerine bizde Clindoxyl kremi hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve kremin fiyatı, faydaları, nasıl kullanılır, kremi kullananların yorumları, kremin faydaları ve fiyatı hakkında tüm bilgileri sizler paylaşmak istedik. 

Clindoxyl Sivilce Kremi Nedir?

Clindoxyl sivilce kremi, Glaxo Smith Kline firması tarafından üretilen, krem ve jel olarak piyasada satılan bir sivilce kremidir. Bu sivilce kremi içerisinde bulunan etken maddeleri sayesinde sivilcelere karşı çok etkili ve sivilceleri yok eden sivilce kremi olarak bilinir.

Clindoxyl Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Clindoxyl sivilce kremi her sivilce kremi gibi cilde sürülerek kullanılmaktadır. Kendisine özgü veya ayrıca kullanım şekli yoktur. Ancak içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjinizin olup olmadığını bilmediğiniz için öncelikle kolunuzun bir bölümünde test etmekte fayda var.

 • İlk olarak sivilcenin bulunduğu bölgeyi iyice temizleyin.
 • Clindoxyl kremini açın ve sivilcelerin olduğu bölgeye ince bir tabaka uygulayın.
 • Uygulama sonrasında kremin cilt tarafından emilmesini bekleyin.

Clindoxyl sivilce kremi, doktor tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse günde 1 defa kullanmanız gerekmektedir. Eğer kremi uygulamadan sonra cildinizde aşağıdaki sorunlardan herhangi biri ile karşılarsınız, hemen cildinizi bol su ile yıkamalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

Clindoxyl Sivilce Kremi Yan Etkileri

 • Uygulama sonrasında aşırı yanma ve kızarıklık
 • Cilte tahriş ve tahribat durumu
 • Bölgenin yara olup kabuk bağlaması durumunda
 • Pullanma, soyulma, dökülme ve döküntü durumlarında
 • Ciltte kuruluk durumlarında

Clindoxyl sivilce kremi ile alakalı şuana kadar görülen ve tespit edilen bir yan etki olmamıştır. Ancak bu etkilerden herhangi birisi olursa mutlaka doktorunuza başvurun. Ayrıca Clindoxyl sivilce kremi cildinize uyguladıktan sonra bir kaç saat kızarıklık olabilir. Ancak bu normal bir durumdur.

Clindoxyl Sivilce Kremi Fiyatı

Clindoxyl sivilce kremi, eczanelerde 2016 nisan ayı itibari ile 28 TL’ye satılmaktadır. Ancak unutulmaması gereken önemli noktalardan biriside doktor reçetesi ile satın alınmalıdır.

Clindoxyl Sivilce Kremi Faydaları

Kremin faydalarının yanı sıra çok hızlı etki ederek sivilceleri çok kısa sürede kurutmasıyla ünlüdür. Bir çok cildiyeci tarafından tavsiye edilen bu ilaç, sivilcelere direk nüfus ederek yok olmasını sağlar. Kullanıcılar tarafından bırakılan yorumlarda senelerdir kullandıkları sivilce kremlerini bir kenara bırakıp, clindoxyl kremi veya jeli alıp kullanmalarını önermişler.

Clindoxyl Sivilce Kremi Yorumları

 • Sivilce problemi için gittiğim hastanede doktorun bana kullanmam için verdiği jeldir. bu jeli kesin sonuç almak için 2 ay kullanmak gerekir. kullanılmaya başlandıktan sonra 15 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. günde 1 defa ılık suyla yıkanmış yüze uygulanır. yüzde ufak çapta yanma yapar. saçlarla ve renkli giysilerle teması halinde bunları beyazlatabilir. kullanmaya başladığım günden itibaren geçen 13 gün neticesinde yüzümdeki mevcut sivilceleri kurutmuştur. siyah noktalara ise henüz çare olamamıştır.
 • Çok başarılı bir prospektüse sahip bir ilaç. kullanım, yan etkiler, saklama koşulları gayet anlaşılır ve kullanım dostu. demek ki prospektüsün illa dua gibi olması gerekmiyormuş.
 • Doktorumun sivilce tedavimin ilk aşamasında 1 ay kullanmam için eritretinle birlikte verdiği benim 2 ay kullanmama rağmen hiçbir halta yaramayan yüzümdeki sivilceleri aksine arttıran bezdirmiş ilaçtır.zoretanin gibi bir ilaca başlamadığım için pişmanım 2 ayım boşuna gitti elde birde fazladan sivilce kaldı.
 • Yatmadan önce sivilceli bölge tercihen sebamed veya kükürtlü bir sabunla temizlendikten sonra uygulanmalı. cildi kurutsa da sabah ilacı temizledikten sonra hafif bir nemlendirici kullanıldığı sürece sorun olmaz. gittiğim dermatolog yaz mevsiminde sivilceler için hap veremiyoruz gibi bir cümle kurdu, eğer clindoxyl bende işe yarıyorsa 5-6 yıl kadar düzenli kullanabileceğimi söyledi.aşırı bir sivilce problemim olmadı hiç, ergenlikte bile pasparlak bir suratım vardı. alışkın olmayan insan bir- iki tanesinden bile çok rahatsız oluyormuş
 • Tabi bir de kullanılan makyaj malzemesinin de etkisi var.kadınlara söylüyorum, makyaj malzemelerinin ömrü en fazla 6 aymış, daha uzun süre kullanmak siyah nokta sebebi. Clindoxyl’i de 3 aydır kullanıyorum, siyah noktalar geçiyor, sivilceler geçse de yeniden çıkabiliyor ama sabırlı olmak gerek

Kaynak : https://eksisozluk.com/clindoxyl–2583451

Bu yazı 294 kere okundu.
Etiketler:
Clindoxyl Kremi Sivilce
 • Site Yorum

Bir yorum bırak