Epilasyon aleti nasıl kullanılır?

Epilasyon aleti nasıl kullanılır?

Epilasyon yapmak, kadınların güzellik sırlarından biridir. Çünkü, ne kadar güzel Epilasyon yaparsanız, o kadar güzel görünüme sahip olursunuz. Epilasyon Aleti kullanmak göründüğünden zordur. Yani bu aleti kullanırken çok dikkatli olmanız lazım.

Epilasyon aleti nasıl kullanılır?

Epilasyon aletini kullanırken, uyguladığınız bölge buna uygun olmak zorunda. Tohum yada fide ekerken, toprak nasıl uygunsa, Epilasyon yaparken de bacaklarınızın buna hazır olması lazım. Kadınların bazıları yanlış Epilasyon Aleti kullanmak yüzünden dertli. Ama aşağıda sizlere tavsiyeler üzerinden kullanma talimatlarını vereceğiz.

Epilasyon Aleti Kullanma Yöntemleri

  • Epilasyon yapılacak alanın üzerinde kesinlikle yara yada buna benzer sağlık sorunları kesinlikle olmaması lazım. Eğer yara yada büyük sivilce tarzı kalıntılar varsa, Epilasyon değmesi sonucunda açılır ve kanamaya başlar.
  • Epilasyon yapılanın odanın kesinlikle orta sıcaklıkta olması lazım. Çünkü fazla soğuk bir oda da Tüyler dik durmaz. Bu nedenle de Epilasyon aleti tüyleri gerekli ölçüde alamaz.
  • Tüyleriniz yeteri uzunluğa sahip değilse, kesinlikle epilasyon yapmayın. Epilasyon aleti vücudunuzu çizer ve kötü görüntü meydana gelir.
  • Epilasyon yapılacağı zaman cildiniz kuru olsun. Yani duştan sonra kesinlikle yapmayın. Ama yapılacak olan bölge de gözeneklerin açılması lazım. Duştan sonra bir yarım saat kadar bekleyin. Bu sayede cilt gözenekleri hem açılır, hem de o bölge kurumuş olur.
  • Tüylerin tersi yönünden asla hareket ettirmeyin. Bunu yaptığınız zaman kesinlikle kıl dönmesine kadar giden kötü sonuçlar ortaya çıkar. Aynı zamanda, Aleti tüylerin üzerinden yukarıya doğru hareket ettirerek kullanın.
  • Epilasyon yaparken eğer terleme oluyorsa, hemen havluyla o bölgeyi temizleyin. Bunu yaptığınız zaman o bölge de güzel ve etkili bir sonuç alırsınız. Ayrıca terleme sonrasında “ Pudra” kullanımı da yapabilirsiniz. Buda cildin temizlenmesi açısından güzel ve olumlu sonuç verir.Epilasyon Aleti Kullanma konusunda herkesin bir uygulaması vardır. Bu uygulama kimilerine göre düz bir çizgi de, kimilerine göre de değişik metotlar da olur. Ama yukarıdaki bilgilere uygun bir şekilde yaparsanız, kesinlikle kazançlı çıkan taraf olursunuz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Epilasyon Kullanılır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Dünyanın en uzun süredir devam eden dizisinin Türkiye hayran sayfası Doctor Who Türkiye ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.