Kakao Yağının Faydaları

Kakao Yağının Faydaları

Kakao yağının elde edilmesinde kakao ağacı kullanılır. Kakao ağacından elde ettiğimiz bu yağın saklanması kolaydır. Uzun zaman saklayabilirsiniz. Güzelleşmek için kullanabileceğiniz bu yağı uzmanlar yemeklerin içerisinde de kullanıyorlar. Yemeklere tat vermesiyle de bilinen bu ürün her şeye faydalıdır. Kakao yağının faydalarını kısaca anlatmak gerekirse cildinize parlaklık vermesiyle başlayabiliriz ve devamında da ciltte çıkmış yaralara iyi gelmesiyle anıldığını söyleyebiliriz. Bunları daha detaylı görebilmek için Kakao yağının faydalarını sizler için maddeliyoruz.Kakao Yağı Cilde Faydaları

 • Cildinizin nem düzeyini dengeler. Bundan dolayı cildinizde kadife gibi bir görünüm oluşmasına neden olur.
 • Kakao yağı içerisinde E vitamini barındırır. E vitaminin cilde yararı bulunmaktadır. Bu yararı ise cilde nem takviyesi sağlamasıdır bu sayede cildiniz kurumaz.

Kakao Yağı

 • Kakao yağından kozmetik sektöründe faydalanmaktadır. Kozmetik sektörüne faydaların birisi ise cildinizi güneşten koruyan kremlerin birçoğunun içerisinde bulunur.
 • Kakao yağını güneş gittikten sonra kullanmanız faydalıdır. Bunun yararı ise yazın cildinizde oluşabilecek nem kaybını önlemesidir bunun yanında cildinizi nem bakımından zengin hale getirir.
 • Kakao yağını kullanırken doğal yollarla elde edildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni eğer kakao yağı doğal yollar ile elde edilmezse cildinize zarar verebilir.
 • Kakao yağının kalp üzerinde etkisi bulunmaktadır. Olumlu yönde olan bu etki ise kalbinizi koruması ve kalbinizi güçlendirmesidir.
 • Kakao yağının cilt üzerindeki etkisi sadece nem üzerine değildir onun haricinde cildinizi canlı bir görün kazanmasına yardımcı olur ve yorgunluğunuzu atmanıza etkide bulunur.
 • Hamilelik döneminde kadınların en büyük problemleri arasında bulunan ciltteki çatlak görünümleridir. Bunlar cildin elastik özelliğini kaybedilmesi ile olur. Kakao yağı ise cildinize elastik bir yapı kazanmasına yardımcı olur ve hamile kadınların büyük problemi olan bu soruna çözüm olmuş olur.
 • Kakao yağının iyi geldiği rahatsızlıklardan biriside hemoroittir. Halk arasında basur olarak bilinen bu hastalığa kakao yağı iyi gelmektedir.
 • Kakao yağını saçlarınızda kullanabilirsiniz. Saçlarınızın nemli bir görünüm kazanmasına yardımcı etkide bulunur. Bunun yanı sıra saç diplerinde oluşan kaşıntı ve kızarıklıklara iyi gelir. Pullanmayı önleyici etkide bulunur.
 • Kakao yağı kadınlar için en büyük problem olan selüloitler için doğal bir ilaç görevi görmektedir. Selüloitler üzerine sürüldüğü takdir de selüloitlerin ortadan kalktığını görebilirsiniz.
 • Kakao yağı emziren annelerinde kullanabileceği doğal bir yardımcıdır. Emziren annelerin göğüs uçlarında oluşan rahatsızlıklara iyi gelecek doğal bir ilaçtır.
 • Kakao yağını cildiniz üzerinde kullanırsanız bronzlaşmak için olan süreyi kısaltır fakat tek başına kullanılan kakao yağı cildinizi güneşten korumaz ve cildinize zarar verebilir. İçerisine takılan farklı maddeler ile güneşten koruyucu etki kazanır.
 • Kakao yağı hazımsızlık üzerinde etkilidir bunun yanı sıra idrar sorunlarına karşı kullanılabilir. İdrar hızlandırması bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

 • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Dünyanın en uzun süredir devam eden dizisinin Türkiye hayran sayfası Doctor Who Türkiye ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.