Lekesiz Bir Cilde Sahip Olmanın Altın Kuralları

Paylaş
 

Özellikle kadınlar, kusursuz görünüm için, lekesiz bir cilde sahip olmayı arzular. Cilt yüzeyinde lekeler oluştuktan sonra yapılan müdahaleler, çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple önemli olan, cilt lekeleriyle savaşmak değil, ciltte leke oluşumunu engelleyici bakımı düzenli olarak uygulamaktır.

Lekesiz Bir Cilde Sahip Olmanın Altın Kuralları

Kusursuz bir cilde ve sağlıklı görünüme sahip olmak zor değildir. Cilt lekelerini engellemek için kimi altın kuralları, alışkanlık ve prensip haline getirmek gerekir.

Kusursuz ve lekesiz bir cilt için neler yapılabilir?

Her gün peeling uygulayınCilt problemlerinin en temel sebebi gerekli temizliğin yapılmamasıdır. Günlük olarak ciltte biriken kirler gözenekleri tıkayarak yağlanmaya ve cilt problemlerine, ileri aşamasa ise cilt lekelerine neden olmaktadır. Günlük cilt temizliği ile bu sorunun önüne geçilebilir. Sabahları temizlenen cilde tonik uygulamak toksinlerin temizlenmesini sağlayacağı için lekesiz bir cilde sahip olmayı sağlayacaktır. Cilt maskesi günlük olarak uygulanabilen türlerdense sabah temizliğinden sonra uygulandığında cilt lekesi oluşumunu engelleyecektir. Cildinizi güneşten koruyunCildin dış faktörlerden korunması için güneşli olan günlerde güneş kremleri, soğuk kış aylarında ise nemlendirici kremler kullanmak cildin yapısını ve rengini bozmadan güzel görünmeyi sağlayacaktır. Yaz aylarında sadece güneşlenme sırasında ya da sahilde değil, günlük yaşamda da koruyucu kremler kullanmayı ihmal etmeyin. Mümkünse  bol güneşli günlerde saat 10.00 ile 16.00 arasında dışarıya çıkmayın.Yüz eksersizleri uygulayınYüz kaslarını çalıştırmak da pürüzsüz bir cilt için uygulanabilecek yöntemlerdendir. Hergün 5-10 dakikanızı yüz jimnastiğine ayırarak, yüz kaslarınızı çalıştırın.Fazla makyaj yapmayınSürekli makyaj yapan bayanların cildinde cilt lekeleri daha çok görülmektedir. Mümkünse yaz aylarında özel günler dışında fondöten kullanmayın. Fondöten kullanıyorsanız mutlaka fondöteninizi kaliteli ürünlerden seçin. Makyajınızı  temizlerken alkol ihtiva eden, kolonya gibi ürünler kullanmayın. Bu ürünler yerine temizleme sütleri ya da evde doğal malzemelerle yapacağınız temizleme maskelerinden yardım alın. Makyaj temizleme sütü makyajı daha kolay ve kısa sürede çıkarır, cilde zarar vermez.Beslenmenize dikkat edin ve doğru bakım ürünleri kullanınBeslenme alışkanlıklarına dikkat etmek ve sağlıklı cilt bakım ürünleri kullanmak da cilt lekelerini önleyen uygulamalardandır. Düzensiz beslenme ve abur cubur tüketimi cilt lekelerini artırır. Cilt tipine uygun olarak seçilen ürünler kullanıldığında cilt lekelerinin sayısı azalır.

Bu yazı 188 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak