Nane ile Sivilce Tedavisi

Nane ile Sivilce Tedavisi

Nane ile sivilce tedavisi konusunda nanenin mentol ve ferahlık özelliğinden yararlanılır. Doğal cilt bakımı olan nane ile sivilce tedavisi , cildinizde çıkan sivilce ve akneleri antiseptik ve anti-inflamatuar özellikleri ile tedavi yöntemini kanıtlamış bir bitkidir.Dilerseniz market veya manavdan dilerseniz de bahçenizde yetiştirdiğiniz nane ile sivilce tedavisi yapabilirsiniz. Aynı zamanda sivilce tedavisini evinizde çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece hem ekonominize katkı sağlarken hemde zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Nane ile Sivilce Tedavisi

 Nane ile sivilce tedavisi için yaklaşık olarak 50 adet yaprağa sahip bir nane satın almamız gerekiyor. Naneyi dilerseniz marketten dilerseniz de bahçenizde yetiştirebilirsiniz. 50 yapraklı naneyi çok güzel bir şekilde yıkıyoruz. Ardından bir havan veya miksere atarak parçalıyoruz. Nane yaprakları püre kıvamına gelene kadar mikser veya havanda dövüyoruz.  Ardından havanda veya mikserde parçalayıp püre haline getirdiğiniz naneleri bir poşete koyun. Ağzını bağlayarak yaklaşık 15-20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Soğuma işlemi bittikten sonra nane poşetini çıkartın ve bir kulak karıştırıcı yardımı ile cildinizde bulunan sivilcenin üzerine uygulayın. Sivilcenin üzerine sürdüğünüz naneyi yaklaşık olarak cildinizde yarım saat bekletin. Bu bekleme süresinde televizyon veya müzik dinleyebilirsiniz. 20-30 dakika sonra cildinizi soğuk bir su ile yıkayarak durulayın. Ardından yüzünüzü bir havlu ile kurulayın. Kuruturken havluyu hafif ıslatmayı unutmayın.Nane ile sivilce tedavisi işlemini periyodik olarak tekrarlamanızda yarar var. Cildinizde çıkan sivilcelere ani tepkime yapan nane, mentolü sayesinde cildi tahriş etmeye ve kurumaya karşı anti işlemler yapmaktadır. Haftada 2 kez yapılan nane ile sivilce tedavisi sonucunda cildinizde sivilcelerin azaldığını ve yok olmaya başladığını kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Nane Sivilce Tedavisi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Dünyanın en uzun süredir devam eden dizisinin Türkiye hayran sayfası Doctor Who Türkiye ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.