Reishi Mantarı

Reishi Mantarı

Reishi Mantarı

Reishi Mantarı Nedir?

Çin ve Japon alternatif tıp çok gelişmiş olduğundan reishi mantarı bu ülkelerde çok kullanılır. Reishi mantarı 2000 yılı aşkın zamandır tedavi etme amaçlı kullanılmaktadır. Halk arasında ölümsüzlük mantarı olarak bilimektedir. Bu ismi almasının birden çok nedeni var. Bu ismi almasının en büyük özelliklerinden birisi içerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde vücudun ihtiyacı olan bir çok gereksinimi sağlaması ve metabolizmanın zayıf yönlerini yok ederek düzenli çalışmasını sağlar. Reishi mantarı kalbine özüne etki ettiğinden insana yaşam enerjisi verir ve göğüs hastalıkları için çok faydalıdır. Günümüzde popüler olan ve kullanılan bir çok alternatif tıp ilacının yan etkileri bulunmaktadır. Bu ürünler sadece vücudu etkilemediği gibi yarattıkları yan etkiler vücutta yan etkiler oluşturmaktadır. Fakat reishi mantarında kesinlikle bir yan etki yoktur, kullanıcılar reishi mantarını gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Daha faydalı olabilmesi için günlük kullanım miktarına uymak yeterlidir. Reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirmek için polisakkarit emilimi yapmaktadır. Bu özelliğini arttırmak için C vitamini ile kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir.Bir çok ismi bulunan reishi mantarının faydaları da bir o kadar çok olduğundan sağlık sorunlarının tedavi edilmesinde çok etkilidir. Asya’da oldukça sık kullanılan reishi mantarı bizim ülkemizde kullanılmaya başlamıştır. Fakat reishi mantarı ülkemizde bilimsel olarak hala araştırılmakta. Kapsül, toz ve su olarak satılan reishi mantarının ganoderma lucidum, ling chih , ling zhi gibi çeşitli isimleri bulunmaktadır. Bazı doktorların ve bilim adamlarının reishi mantarı hakkında pek bir işe yaramadığı söylense de kansere karşı ve diğer bağışıklık sistemi hastalıklarına karşı çok büyük etkisi olduğu kişiler tarafından biliniyor.

Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir?

  • Meme, mide, bağırsak, mesane, prostat, kan kanseri ve rahim kanseri tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Vücutta biriken toksinleri ve yağları temizlemede yardımcı olur.
  • Güneşin zararlı etkilerine karşı faydalıdır.
  • Sedef hastalığı, MS, kolit, vitiligo tedavisinde büyük faydası vardır.
  • Ciltte iyileştirici (anti-aging) etkisi vardır.
  • Hepatit A, Hepatit B, Hepatit C, tedavisinde sarılık, karaciğer yetmezliğinde ve siroz yetmezliğine tamamlayıcı özelliği vardır.
  • İnce kırışıklıkların kaybolmasında faydalıdır ve yaşlılık lekelerinin rengini açar.
  • Reishi mantarı siğil tedavisinde etkisi büyüktür.

Reishi mantarı bulunan ürünler arasında Kibarlı Destek Ürünlerinden Reishi mantarı isimli üründen faydalanabilirsiniz.reishi mantarı ürünleri, reishi mantarı nerede yetişir, erkan topuz şifalı bitkiler, reisi mantarı hapı nerede bulunur, reishi mantarı nerelerde yetişir, reishi mantarı kalp, reishi mantarı b12, reishi mantar ürünleri, ÖLÜMSÜZLÜK HAPI, gano reishi mantarı ürünleri

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.