Tasma Kolye Modası (Bilgi ve Galeri)

Paylaş
 

Tasma kolye modası 90’lı yıllarda çok yaygındı. Tarih boyunca asilzadelerin boyunlarına taktığı kolyeler zaman içerisinde tasma kolye modası oluşturmuştur.

Tasma Kolye Modası

Tasma Kolye Modası ve Modelleri

Doğru aksesuarlar kullandığı zaman gerçekten harika bir kombin oluşuyor. Yani elbisenizi ve görünüşünüzü tamamlıyor. Tasma kolye modelleri sayılamayacak kadar çoktur. Gözlerinizi kapatarak sizde kendiniz için model düşünüp tasarlayabilirsiniz.

Eski dönemde tasma kolye takan kişilerin eski dönemde asilzade olduklarından bahsetmiştik. Fakat günümüzde cinsel ihtiyaç için daha çok kullanıldığını görüyoruz. Yinede tasma kolye modası dendiği zaman aklımıza asillik ve eski bir esinti modası gelmeli.

Son zamanlarda bu modaya ilgi ilginç bir şekilde artış gösterdi. 90’lı yıllarda aynı şekilde ilgi artmış ve halk arasında çok moda olmuştu. Hatta tasma kolyesiz balayına gidilmiyordu denebilir. Günümüzde de eski esintilere çok ilgi duyulduğundan dolayı tasma kolyeler ilgi görmeye başladı. Dizi veya filmlerde kraliçelerin boynunda mutlaka şatafatlı bir tasma kolye modeli görürsünüz. Sadece bu sahneler dahi tasma kolyelerin önemini ve takılma sebebini vurguluyor.

Tasma Kolye Modelleri

Tasma kolye modelleri elbise modelleri kadar çoktur. Araştırdığımız kadarıyla değerli mücevherden yapılan tasma kolyeler daha narin ve sade bir yapıya sahip oluyor. Bunun yanında tekstil ürünleri ile yapılan kolyeler bir daha şatafatlı olduğunu görmekteyiz.

Makaleyi daha fazla fazla uzatmadan tasma kolye modası hakkında daha fazla fikir edinmek isterseniz ” Tasma Kolye Modelleri ” adlı galerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu yazı 1551 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak