Acısız Ağda Yapmanın Yolları

Acısız Ağda Yapmanın Yolları

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak ve yok etmek için ülkemizde çok sık kullanılan yöntemlerde bir tanesi ağda yapmak ya da ağda yaptırmaktır. Ağda ile 30 güne kadar istenmeyen tüylerden kurtulur ve en iyi şekilde temizliğin anahtarını bulmuş olursunuz. Acısız ağda yapmak isteyen bayanların birçoğu bu konuda çare bulamamaktadır. Acısız ağda yapmak için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik.Acısız Ağda Yapmanın Yolları Nelerdir?Acısız Ağda Yapmanın Yolları 2

  • Acısız ağda yapmak için istenmeyen tüylerinizi çok fazla uzamamasına özen gösterin. Tüyleriniz gereğinden fazla uzunsa acıma ihtimali daha fazla olacaktır. Özellikle genital bölge de bu ayrıntıya dikkat edin. Birçok bayan uygulamasa da ağda yapmadan önce pudra kullanın. Pudra kılların toplanmasını sağlayacak.
  • Acısız ağda yapmak için ağdanın sıcaklığı konusu büyük önem taşıyor. Ağda ısındıktan sonra ılınması için beklenmelidir. Çok sıcak bir ağda genital bölge başta olmak üzere hemen her bölgenize alerji yapar. Kızarıklık ya da morarmalar meydana gelir. Bu yüzden acısız ağda yapmak isteyenler ılık ağda kullanmalıdır.

Acısız Ağda Yapmanın Yolları

  • Ağdayı sürdükten sonra kılları çekmek için çarşaf ya da toz bezi gibi bezler kullanmayın. Ağda bezi kullanmaya özen gösterin. Ağda bezi istenmeyen tüylerin daha rahat bir şekilde çekilmesine yardımcı olur. Ayrıca ağda bezlerini küçük parçalar halinde kesin. Küçük parçalar temizlemenize imkan tanıyarak daha az acı çekmenize de imkan tanıyacak.
  • Ağdayı kıllı bölgeye sürmek için ıspatula kullanmanız gerekmektedir. Bazı kişiler ağda yaparken bıçak gibi metal cisimler kullanmaktadır. Metal cisimler ısıyı tene daha fazla geçirdiğinden dolayı canınızın acımasına neden olur. Bu yüzden metal cisimler yerine ıspatula kullanmanız gerekiyor. Ağdayı sürerken de kalın tabaka yerine ince bir tabaka sürmeye özen gösterin.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Yapmanın Yolları

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler