Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir

adet söktürücü bitkiler nelerdir Bayanların adet dönemlerinde çektikleri ağrıları azaltmak adına ve kanama dönemlerinin düzenlenmesi için bazı faydalı bitkiler bulunmaktadır. Günümüz şartlarında alınan besinler yaşanan stresler ve şartlanmalardan ötürü adetlerde gecikme ve ya adet sırasında kan durması gibi çeşitli durumlar söz konusudur.Stresli bir zaman içerisinde adet olan bir bayanda genellikle ya adetinin her zaman ki tarihinden geç ya da erken gelmesi ve ya adet sırasında çeşitli kesintiler yaşanmaktadır. Adet yaşantıları bir bayanın yaşamını olumsuz yönde etkileyebileceği gibi bir yandan vücudunun temizlenmesi adına önemli bir durumdur.Adet döneminde sancının geldiği, kanamanın gelmediği durumlar oluşabilmektedir. Olumsuz etkilenen bu durum içerisinde bayanlar ne zaman adet olacağım korkusu ile günlük işlerini bile erteleyebilmektedir. Kısacası adet problemleri bayanların ortak sorunudur. Adet söktürücü bitkiler ile bayanlar geç adet olmaktan ve ya adet sırasında her zamankinden daha az kan gelmesi gibi durumlar engellenmiş olur. Adet döneminde acılarınızı azaltacak ve ya adet döneminizi rahatlatacak olan bu bitkiler ile ilgi çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Adet söktürücü bitkiler ile yaşamınızı daha rahat ve kullanılabilir bir hale sokmanız mümkündür.

Adet Söktürücü Bitkiler

Adet gecikmesi yaşayan kadınların papatya ve biberiye karışımında oluşan bir çay ile düzen sağlayabilirler. Adet söktürücü bitkiler içinde bir hayli önemli ve kullanımı yaygın olan bu bitki içindeki bileşenler ile kadınları yatıştırıcı bir özelliği vardır. Bir diğer yararlı bitki karışımı da atkuyruğu otudur. Atkuyruğu otu ile adet sancılarınızı azaltıp kanamayı düzene sokabilirsiniz. Atkuyruğu otu acı bir bitkidir. Sade bir halde içemeyen bayanlar içerisine bal karıştırarak içimini kolay bir hale getirebilirler. Adetlerinin geciktiğini düşünen bayanlar civan perçemi ve çörek otunu bir araya getirerek kaynatabilirler. Bu karışımda da çörek otundan ötürü bir acılık bulunmaktadır. İçerisinde bal koyulması dahilinde içilebilir bir kıvama gelmektedir. Kısırlık problemi yaşayan bayanlar bu çayı içerek fayda görebilirler. Menopoz döneminde adet kesilmesi tarzında problemler yaşayan bayanlar bu sorunun çözümü adına bu çayı içebilirler.Adet söktürücü bitkiler nelerdir sorusuna cevap çeşitli tarifler bulunmaktadır. Bunların arasında çiriş otu önemli bir tutmaktadır. Kaynatılmasının ardından içerisine bal ilave edilerek içilmesi mümkündür. Sade çörek otu ve bal karışımının muhteşem derece adet söktürücü etkisi bulunmaktadır. Diğer bir tarif ise kekik suyu içilmesidir. Bir miktar kekiğin su içerisinde kaynatılması ardından isteğe göre bal ilavesi ile içilmesi mümkündür. Kekik suyunu gün içerisinde üç defa tüketme şansınız bulunmaktadır. Adet dönemi içerisinde sancısı çok olan bayanlar aç karnına kuş dilini kaynatarak tüketebilirler. İsteğe göre içerisine bal ilave edilerek bu çayı tatlandırmaları mümkündür. Dere otu kullanımı hem sofralarda hem de çay yapımında önemlidir. Adet söktürmek adına iki çay kaşığı büyüklüğünde kurumuş dere otu dövülerek kaynatılır. Gün içerisinde bir bardak tüketimi ile adet sancısı çeken bayanların adet kanamalarının gecikmesini önler. Kerevizin bol bir şekilde tüketilmesi de bu sorunu ortadan kaldırmak için faydalı bir yöntemdir.Belirttiğimiz bitkiler ile adet sancısı yaşayan bayanların sancısının azalması, adet söktürme işlemi, adet anında kanın akışında kesilmeyi önleme gibi problemleri önlemektedir. Genel anlamda bir bayanın yaşamını büyük bir ölçüde etkileyen adet sancılarından korunmak adına stresi hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Çıkarılamayan stres sonucunda ne yaparsanız yapın kendinizi bir türlü rahatlatamazsınız ve bu tip sorunları sürekli bir şekilde yaşayarak yaşamınızı devam ettirmek zorunda kalırsınız. Adet sancılarını kesmek ve söktürmek için bir diğer çay tarifi de şu şekildedir;

Adet söktürücü çaylar

Maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, kimyon, kiraz sapı, karabaş otu ve ada çayını bir araya getirerek muhteşem bir tarif hazırlamanız mümkündür. Hazırlanış yöntemi oldukça basit olan bu çayın adet sancılarını azaltması ve adet söktürücü bir etkisi olması gözden kaçmayan bir durumdur. Bitkilerin hepsinden bir çay kaşığı büyüklüğünde koyularak hazırlanan bu karışımı çay şekliden içmeniz mümkündür. Bu bitkilerin hepsine sahip olmayan kişilerde tedarik süreci zarfında elinde hangisi bulunuyor ise onları bir araya getirip kaynatarak tüketebilir. Hepsinin ayrı ayrı tüketilmesi dahi bir çok şekilde bu sancıları azaltmaya yönelik olduğundan bir araya gelmesi ile çok daha güçlü bir etki yaratacağını sizlerde görebileceksiniz. Ada çayı, kimyon, papatya ve kiraz sapı ile sancılarınızın azaldığı bu dönem içerisinde sinirlerinizin zayıfladığını ve daha rahat bir yaşam içerisine girerek uyku problemi çekmeden kendinizi iyi bir şekilde dinlendirebileceğinizi görebilirsiniz.Adet söktürücü bitkiler arasında vücuda da bir çok yönden faydalı olan zerdeçal son zamanların en çok tüketilen bitkileri arasındadır. Zerdeçal ile adet gecikmelerinizi engelleyebilir ve iyi bir kanama süreci geçirebilirsiniz. Kurutulmuş ve toz haline getirilmiş bir zerdeçalı yoğurt ve bal ikilisi ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Aynı zamanda toz haline gelmiş olan bu bitkiyi yemek ve salataların içlerine koyarak tüketme olanağınızda bulunmaktadır. Adetinizi doğal yollarla düzenlemeniz mümkün olan bitkisel bir tedavi yöntemidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bitkiler Nelerdir?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler