Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Ağız kokusu birçok kişiyi olumsuz yönde etkileyen sebeplerden bir tanesi olmaktadır. Bu yüzden ağız kokusu konusunda araştırma yapan doktorlar bu kokuyu doğal yollar ile giderebileceğinizi de söylemektedir. Artık aşağıda sıralamış olduğumuz yolları uygulayarak hem sosyal hayatınızda, hem de aile hayatınızda dışlanmadan daha rahat bir yaşam sürdürebileceksiniz. Ağız kokusundan kurtulmayı artık dert edinmeyeceksiniz.

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

 

Tarçın ile Ağız Kokusunu Gidermek

Ağız Kokusundan Kurtulmanın YollarıAğzınızda oluşan bakteriler ağzınızın kokmasına yol açar. Ağzınızın kokma sorununa çözüm bulmak için de bakterileri ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bakteriler ile savaşmada en etkili silahlardan bir tanesi; tarçın olmaktadır. Yarım çay bardağı kadar suyun içine yarım çay kaşığı miktarında tarçını atıp iyice karıştırdıktan sonra gargara yapın. Günde bir kez uygulamayı tekrarlarsanız artık ağzınız kokmaz.

Su İçerek Ağız Kokusunu Gidermek

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları 2Ağız kokusunun nedenlerinden bir tanesi de ağız kuruluğudur. Ağzınız gereğinden fazla kuruyorsa kokması da çok doğal bir sebep olacaktır. Ağız kokusunu gidermek için su içebilirsiniz. Zaten sağlıklı bir vücut için de gün boyunca 10 bardak su içmeniz isteniyor. Eğer siz de ağzınızda oluşan kuruluktan dolayı ağız kokusu mağduruysanız su içerek bu mağduriyetten en kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Su içerek hem sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz, hem de ağız sağlığınız konusunda önemli bir adım atmış olursunuz. Sadece su içerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Beyaz Şeker Tüketmeyerek Ağız Kokusunu Gidermek

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Yolları 3Beyaz şeker ağzınızda bakterilerin ya da virüslerin ortaya çıkmasına neden olur. Yazımızın başında da dediğimiz gibi bakteriler ağız kokusuna yol açar. Bu yüzden pasta, şekerleme gibi gıdaları çok fazla tüketmeyin. Bakterilerin ve virüslerin besini beyaz şeker olduğundan dolayı artık bu kokulara son vermek için şekere son verin.

Tavsiye yazı: Diş Sağlığı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler