Aklık Kremi (Arnavut Kremi) Nedir?

Aklık Kremi (Arnavut Kremi) Nedir?

Aklık kremi yada diğer adı ile arnavut kremi cilt beyazlatmak amacıyla kullanılan bir kremdir. Bayanlar tarafından oldukça fazla tartışılan aklik krem, çil lekeleri tedavisinde, cilt lekeleri tedavisinde, cilt beyazlatma gibi sorunlarda kullanılmaktadır.

Aklık Kremi (Arnavut Kremi) Nedir?

Aklık kremi (arnavut kremi) cilt beyazlatmak amacıyla kullanılan bir kremdir. Direkt olarak cildini beyazlatmak isteyenlerin dışında cildinde çil, kahverengi leke ve diğer tüm cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.Cildi beyazlatmak amacıyla piyasada satılan arnavut kremi, cildi beyazlatarak ciltte oluşan lekeleri de zaman içerisinde yok etmektedir. Ancak aklık kremi (arnavut kremi) için bir çok konuya içerisinde “civa var” veya “kullanmayın” şeklinde yazılarla doldurulmuştur. Yazımızın amacı aklık kremi (arnavut kremi)’nin ne işe yaradığı ve size ne gibi yardımcı olacağıdır.

İçerisinde Civa Var mı?

Arnavut kreminin bazılarında civa varken bazılarında ise yoktur. Bunu kremi almadan önce satın aldığınız yere sormanız en sağlıklısıdır. Kremin içerisinde arbutin ve neven yağı vardır. Bu yağlar cildin beyazlamasını sağlar.

Cilt Soyulur mu?

Aklik kremi cilde sürüldüğünde hiç bir şekilde soyulma veya deri incelmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Krem, deri altına etki ederek cilt üzerindeki pigmentlerin şeffaflaşmasını sağlar. Aynı zamanda arnavut kremi, güneşin yaydığı zararlı ışınları da engelleyerek sizi güneşin zararlı ışınlarından da korur.

Doğuştan Ben Aklık Kremi ile Geçer mi?

Eğer doğuştan bir beniniz varsa aklık kremi bu bene hiç bir etki etmez. Ancak aklık kreminin geçirebileceği sonradan oluşmuş cilt lekeleridir. Mesela doğum lekesi, güneş lekesi, çil, sivilce lekesi, lazer sonrası lekeler, ağda sonrası lekeler için kullanılabilir.

Lekeleri Ne Kadar Sürede Geçirir?

Leke ne kadar koyuysa aklık kremi o kadar geç etki etmektedir. Mesela açık kahverengi lekeler 1,5-2 ay civarında bir sürede geçerken koyu kahverengi lekeler 3 aya kadar geçmektedir. Peki bu lekeler tekrardan çıkar mı? Hayır çıkmaz.

Cilt Ne Kadar Sürede Beyazlar?

Kullanmaya başladığınız andan itibaren etkisini gösterir. Kremi tüm yüzünüze uygulayacağınız için ilk önce göz ile göremeyebilirsiniz. Ancak kremi denemek amacıyla bileğinize sürün ve 3 gün sonra bileğinizi kontrol ederseniz cildi ne kadar beyazlattığını görebilirsiniz. Aklık kremi cildi 2,5 ay kadar sürede 4 tona kadar beyazlatır.

Aklık Kremini Kimler Kullanamaz?

Aklık kremini Reaction ilacını kullananlar ve kemoterapi görenler kullanamaz. Aklık kremi kullanırken makyaj yapılabilir ve diğer kozmetik ürünleri ile beraber kullanılabilir. Hamile olanlar veya çocuk emziren kullanabilir. Ancak alacağınız arnavut kremi paraben ve civa içermemelidir. Aklık kremini tüm cilt tiplerine uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kremi Nedir,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler