Altın Çilekle Zayıflayın

Altın Çilekle Zayıflayın

Altın ÇilekŞeker, çikolata, tatlılar, börekler ve en leziz yemekler hemen hemen herkesin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu leziz yiyeceklere, pastalara, soslu makarnalara ulaştığımız zaman da kendimizden geçer ve farkında olmadan haddinden fazla yemek yeriz. Karpuz, leblebi, altın çilek gibi kilo verdirici yiyecekler yerine bu kilo aldırıcı yiyecekleri seçeriz. Özellikle pasta, çikolata, kurabiye, baklava gibi şekerli yiyecekler diğerlerine oranla daha fazla kalori içerir. Bu tip şeker miktarı fazla olan tatlılar yenildiği zaman dolayısıyla yağ ve kiloya dönüşür. Hele hele hanımlar bu tarz oluşan fazla kilolardan hiç hoşlanmazlar. Kalça bölgelerindeki fazla kiloların zamanla ve yaşları ilerledikçe selülit olarak geri dönmesi herkesin canını sıkar. Bir de günümüzde fast food yani hazır yiyeceklerin önem kazanması da fazla kilolara açılan bir kapıdır. Hazır ekmek arası yiyecekler, hamburgerler, fazla tüketilen patates kızartmalar kilo yapıcı yiyeceklerden bazılarıdır. Cips de patates kızartması gibi hem çok sevilen ve bolca tüketilen hem de kilo aldırıcı bir yiyecektir. Fazla kilolar zamanla herkesin canını sıkmaya başlar. Tüm bu sorunların çözümü olarak ise hemen diyetlere başlanır, kilo verme yolları aranır. Kim nasıl kilo vermiş araştırılmaya başlanır. Özellikle ünlülerin diyet listeleri ve nasıl kilo verdikleri herkesin çok ilgisini çeker. Dergilerde, internette ve televizyondaki diyet yöntemleri araştırılarak en uygun yol izlenir. Tabii tüm bu diyet yöntemleri uygulanırken, aslında spor yapmak da çok önemlidir. Spor bir yandan sağlıklı yaşamaya yararken, diğer yandan ise kilo vermek için etkili bir yoldur. Ünlüler de kilo verirken diyet listelerinin yanında mutlaka spor yapmayı ve bol su içmeyi önerir. Tabii kilo vermek ve zayıflamak için etkili bir takım sebze ve meyveler de vardır. Bu şifalı bitkiler kilo vermenize yardım ederken, diğer taraftan da sağlığınıza sağlık katacaktır. Zerdeçal, soğan suyu, maydanoz kürü, karpuz, leblebi zayıflamaya yarayan bitkilerden bazılarıdır. Diğer yazılarımızda bu zayıflamaya yarayan bitkilerle ilgili bilgileri bulabilirsiniz. İşte altın çilek de bu şifalı bitkilerden sadece bir tanesidir. Ülkemizde halk arasında yer kirazı olarak da adlandırılan bu şifası bol meyve, hemen hemen herkes tarafından bilinmekte ve araştırılmaktadır. Peki altın çilek ile zayıflamak ve kilo vermek mümkün müdür?

Altın Çilek Nedir?

Altın çilek bitkisinin tüketimi ve kullanımıyla zayıflama etkisinin olduğu görülebilir. Birçok kişi altın çilek meyvesini zayıflamak amacıyla kullanılır. Bilimsel olarak düşünüldüğünde altın çileğin bileşiminde bulunan lifler sayesinde vücudun kan şekerini dengelediği ve vücudun tatlı ihtiyacını azalttığı belirtilir. Ayrıca ihtiyaç bulunan insülin miktarını azaltmasıyla zayıflamaya ve kilo almaya engel bir bitkidir.

Altın Çilek Zayıflama Yolları

Yer kirazı olarak da isimlendirilen altın çilek bitkisinin yapısında bulunan papain maddesi sayesinde daha kolay sindirime sebep olduğu ve sindirimi, hazmı kolaylaştırdığı belirtilir. Papain maddesi vücutta bulunan yağları emer ve vücudun bu yağları depolanmamasını sağlar. Bu sayede yağlar vücutta birikmez ve kilo alımı önlenmiş olur.Altın çilek vücutta terleme meydana getirmesi sayesinde kilo kaybı yaşanır, fakat bu terleme bir anda aşırı oluşan bir terleme değildir, rahatsızlık vermez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler