Altın Yüz Maskesi

Altın Yüz Maskesi

Altın Yüz Maskesi

Altın Yüz Maskesi

Altın yüz maskesi, yüze uygulanan 24 ayar altın folyo veya jel ile yapılan bir tedavi uygulamasıdır. Amacı kırışıklıkları azaltarak cilde genç bir görünüm kazandırmak olan altın maskesinin etkisi altın metalinin yumuşak olması nedeniyle cilt tarafından daha kolay emilmesinden gelmektedir. Altın yüz maskesi ile kuru ve yağlı ciltler dengelenebilir, cilt yumuşar ve akne oluşumunda azalma sağlanabilir.Altın yüz maskesinin sağlayacağı yaralarlar büyük oranda kişinin cilt türüne ve yaşına bağlıdır. Maske uygulandığından cilt toksinlerden arınırken güneşin zararlı ışınları nedeniyle oluşan lekeler hafifler. Maskenin detoks özelliği, akneye neden olan bazı bakteri türlerinin azaltılması ve yeni aknelerin oluşumunun engellenmesi bakımından etkili bir çözüm olarak kullanılabilir.

Altın Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?

Seçkin güzellik ve bakım merkezilerinde bulabileceğiniz uygulamanın deneyimli bir estetiysen tarafından yapılması hem maskenin doğru uygulanabilmesi hem de etkisini tam olarak gösterebilmesi açısından önemlidir. Cildi maskeye hazırlamak için önce cilt tipine göre belirlenen temizleyici ürünler yüze uygulanır.Cilt yağdan ve kirden arındırıldıktan sonra yüze masaj yapılarak ölü cilt hücreleri temizlenir. Son olarak jel bazlı altın maskesi ısıtıldıktan sonra cilde sürülür. Bazı altın maskeler ısıtılmadan kullanılabilir ve yüzde 10 dakika bekletilmesi yeterli olabilir. Bu kullanılan maskenin tipine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.Tipik altın maske kitleri maske uygulamasından sonra kullanılabilecek, cildin görünümünü geliştirmeye yardımcı altın içeren kremler veya jeller içerir. Kremlerin içinde genellikle 24 ayar altın, safran, bal ve sandal ağacı tozu bulunur.

Altının Cilde Faydaları

Altın maskesi son yıllarda ticari bir uygulama olarak kullanılsa da aslında geleneksel Çin tıbbında genç bir cilt için vazgeçilmez bir unsur olarak kullanılmaktaydı. Yine eski Mısır’da Kleopatra’nın tüm vücudunu altın yapraklarıyla sararak cildini genç tutmaya çalıştığı söylenenler arasında. Günümüze dönecek olursak altın kırışıklıkları azaltmak, tahriş olan cildi sakinleştirmek, cildi sıkılaştırmak ve nemlendirmek için kullanılıyor.Bazı uzmanlar iltihaplı cilt hastalıkları tedavisinde, cilt hücrelerine oksijen moleküllerinin taşınmasını arttırdığı ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağladığı için altın maske tedavisi tavsiye ediyor. Altın yüz maskesi uygulamasının yaratıcılarına göre nemi hapsederek cildi sıkılaştırıyor ve kolajen kaybını önlüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Maskesi Yüz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler