Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi

Ergenlik dönemi başta kız anneleri olmak üzere birçok annenin zorladığı dönemlerden bir tanesi olmaktadır. Çocukları ergenliğe giren annelerin gözlemlediği değişimler neticesinde şaşkına döndükleri ve aynı zamanda da neler yapılması gerektiğini bilmemeleri onları zorlar bir durum olmuştur. Kız çocuklarında gözlenen ergenlik sorunları daha fazla olduğu için bu yazımızda annelere ergen kızları ile nasıl iletişime girmeleri konusunda yardımcı olmak istedik.

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi Nasıl Olmalıdır?

 

  • Anneler Kızlarına Disiplin Vermek Yerine İletişim Sağlamalı

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 1Anneler kızlarına disiplin sağlamaya çalışmaktadırlar. Onlarla inatlaşmakta ve yanlış olan davranışlarını sürekli olarak kontrol etmeye çalışmaktadırlar. Oysa bunun yerine kızları iletişim kurmaya çalışmaları daha doğru bir davranıştır.

  • Özgürlük İsteme Çok Normal Karşılanmalı

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 3Kız çocuklar ergenliğe girdiğini anlayınca büyüdüklerini hissederler. Özellikle ergenlik dönemi 18 yaşlarına denk geldiyse kanunen de özgür olduklarını bilen çocuklar özgürlük konusunda sizden daha fazla beklenti içerisine girerler. Özgürlük isteğinin yanlış olduğunu bilseniz bile bu durumu normal bir şekilde karşılamanız ve onlarla tartışmalara girmemeniz gerekiyor.

Tavsiye yazı:  Kızlarda ve Erkeklerde Ergenlik Belirtileri

  • Zaman Ayırırken Ayırdığınız Zamanın Kalitesi Olması Önemli

Annelerin Ergen Kızları ile İletişimi 2Ergenlik dönemi boyunca kız çocuklarına gereğinden ve eskisine nazaran daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Ancak; ayırmış olduğunuz her zaman kız çocuklarına yönelik olumlu davranışlar geliştirmez. Onlarla yeni bir şeyler üretebildiğiniz, yeni yerler keşfedebildiğiniz farklı zamanlar ayırmak evden ve ailesinden uzaklaşmasına engel olur. Arama Terimleri:

    ERGEN KIZLARLA İLETİŞİM
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler