Armut Maskesi Tarifi ile Cildi Yenileyin

Armut Maskesi Tarifi ile Cildi Yenileyin

Armut maskesi içeriğindeki maddeler sayesinde cilde beyazlık ve dinçlik kazandırır. Cildin doğal görünmesine ve ölü derilerden kurtulmasın istiyorsanız Amut maskesini mutlaka denemeliniz.

Amut sahip olduğu bolş miktarda A vitamini sayesinde cildin gençleşmesine ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Dikkat: Armut maskesi doğal peeling görevini üstlenmektedir. Bu sebepten dolayı aşırı derecede kuru bir cilde sahipseniz Armut maskesini cildinizde kullanmayınız. Belirtmek gerekir ki diğer doğal peelinglere göre daha hafiftr lakin en etkili doğal peeling yöntemlerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Armut Maskesi Faydaları Nelerdir ?

Armut Maskesi ile guzellik

 1. Cildinizde üst kısmında bulunan ölü derileri söküp atar. Yerine canlı ve taze derinin çıkması için vicuda A vitamini takviyesi yapar.
 2. Cilt renginiz soluk  veya sağlıksız ise elma maskesi sizin çözümünüz olacaktır. oluk  veya sağlıksız renk kazandırarak cildinize güzel bir görünüm verir. Cilde beyaz ile pembe arası sağlıklı bir görünüm katar.
 3. Bilinen en eski peeling yöntemlerinden birisidir. Bu özelliği sayesince deri hücrelerinin kendini yenilemesini sağlar.
 4. Armut maskesi, hassas ciltlerde bile tahriş seviyesi oldukça azdır.Yanlızca aşırı kuru ciltler için tavsiye edilmemektedir.
 5. Armut meyvesi uzun yıllardır kozmetik ürünlerinin hammaddesi olarak kullanılmaktadır.
 6. Yazının sonuda tarifini verdiğimiz şekilde yapılan armut maskesi düzenli kullanılırsa cilt lekelerini gidermede işe yarayan ürünlerdendir.
 7. Amut maskesi cildi nemlendirir. Bu özelliği sayesinde cilt kurumasını önler.
 8. Sahip olduğubulunan vitaminler etkisiyle cildiniz gençleşir. Cilt sarkmalarını engeller.Oluşması muhtemel sarkmaları ve kırışıkları geciktirir.

Armut Maskesi Nasıl Yapılır?

Amut maskesini ilk kullandığınızda cildinizdeki ölü derilerin temizlendiğini ve aynaya baktığınızda çekici, ışıltılı ve parlayan bir cilde baktığınzı farkedeceksiniz.

Armut Maskesi Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 2 kaşık Limon Suyu
 • Armut ( rendelenmiş olması gerekir ve 2 yemek kaşığı kadar yeterlidir.)
 • Yoğurt ( 2 yemek kaşığı yeterlidir. )

Armut Maskesi Hazırlama ve Kullanma Süreci

Bütüm malzemeleri hazırlayınız. Başlangıç olarak armutu eşit parçalara ayırınız. Rende kullnarak  2 yemek kaşığı olacak kadar rendeleyiniz. Bu rendeleme işlemini bir kase içerisine yaparsanız maske yapımı için daha rahat olacaktır. Devamında kase içerisine limonun suyu ve 2 yemek kaşığı yoğurdu ilave ediniz. Kase içerisinde tüm malzemeleri 2 dakika boyunca karıştırınız. Maske yapımı bitmiş demektir. Şimdi maskesi cildinize uygulamakyı anlatıyoruz.

Hazırlamış olduğunuz Amut Maskesini cildinize masaj yaparak sürünüz. ve 5 dakika boyunca bekletiniz. Sürenin sonunda yüzünüzü temiz su ile durulayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler