Arpacığa ne iyi gelir

Arpacığa ne iyi gelir

arpacığa ne iyi gelir Gözümüzde çıkan arpacık çok ağrı verebilir, gün içinde çalışmamızı engelleyen önemli bir sorun haline gelebilir. Mutlaka doktora gidip tedavi edilmesi gereken bir sorundur gözde arpacık. Arpacık için doğal yöntemler, arpacık için evde doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

  • İlk yapmanız gereken göz çevrenizi temiz tutmak ve  gözünüze elle dokunmaktan vazgeçmeniz olmalıdır.
  • Lens kullanıyorsanız lenslerinizi çıkarın, lens kullanmaya bir süre ara verin. Makyaj ürünlerini bir süreliğine kullanmayın, makyaj yapmayın.
  •  Gözünüzde çıkan arpacık için sıcak kompres uygulayabilirsiniz. On beş dakika sürelerle gün içinde gözünüze sıcak kompres uygulamak şişliğin artmasını engelleyecektir.
  • Şişliği azaltmak için papatya çayı demleyip kullanabilirsiniz. Arpacık için papatya çayını demleyin, soğutun temiz bir pamuk yardımı ile arpacığa gün içinde üç defa uygulayabilirsiniz.
  • Bir parça pamuğa 3 damla kadar kekik yağı damlatın. Bunu arpacığın bulunduğu bölgenin üzerine hafifçe uygulayın. Bunu gün içinde üç defa uygulayarak kekiğin antiseptik özelliğinden yararlanabilirsiniz.
  • Gözünüzde arpacık çıktıktan sonra, bir hafta kadar veya arpacık tamamen geçene kadar, her gün 5-10  diş kadar sarımsak yiyerek sarımsağın antibiyotik özelliğinden de yararlanabilirsiniz.
  • Unutmamanız gereken en önemli şey gözünüzü ellememek, çevresini temiz tutmaktır.arpacığa ne iyi gelir
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gelir Ne

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler