Aşırı Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Aşırı Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Aşırı Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Aşırı kuru ciltler için günümüzde çok fazla maske tarifi bulunmaktadır. Kolayca hazırlanıp ve uygulana bilinmektedir. Bu yazımızda sizler kuru ciltlerin tedavisinde etkili doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

1) Avakado Maskesi Yapımı

Avakado, Muz ve Bal ile maskeAvokado maskesi cilt için oldukça yararlıdır. Avokado cildin ihtiyacı olan nemi ve vitamini karşılamaktadır.

Gerekli Malzemeler

  • Avakado
  • 2 kaşık bal

Maske Yapım ve Kullanım Süreci

İlk önce avokadoyu sürülecek kıvama yani yarı akıcı kıvama gelene kadar ezin. Sonra içine bal katın ve ezilmiş avokado ve balı güzelce karıştırın. Bu karışımı yüzünüze süre bilirsiniz. Sürdükten sonra yaklaşık on dakika bekleyin. On dakika sonunda yüzümüzü ılık su ile yıkayın. Çok kuru cilde sahip olanlar avokado maskenin hafta da iki kere yapa bilir. Normal ciltler ise hafta da bir gün yaparsa yeterlidir.

2) Süt Maskesi

Bal, Sut ve Yulaf ile Cilt Bakim MaskesiGerekli Malzemeler

  • 1 kaşık süt tozu
  • 2 kaşık bal
  • 1 çay kaşığı aleo vera jeli
  • 5 damla papatya yağı

Maske Yapımı ve Cilde Uygulama Süreci

Kuru ciltlere süt çok iyi gelmektedir. Evde yapılan süt maskesi cildi nemlendirir ve temizler. Cilde sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntü verir. Bu maske içim bir çay kaşığı süt tozu, iki tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı aleo vera jeli ve dört beş damla papatya yağı gerekmektedir. Malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırın. Daha sonra güzel bir şekilde uygulaya bilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Sonrada temizlemek için ışık su ile yıkayın.

Bu maske ile yüzünüzün ne kadar köklü etkilendiğini göreceksiniz. Eski görünümünüz ile maskeden sonraki görünümünüz arasında ki farkı gözünüzle göreceksiniz.

3) Yulaflı Bal Maskesi

Sut, Bal ve Yulaf ile Cilt Bakim MaskesiBal cilde çok iyi gelmektedir. Bu yüzden bal ise yapılan maskeler cilt bakımında oldukçe değerli ve etkili maskeler olarak bilinirler.

Gerekli Malzemeler

  • 2 kaşık yulaf
  • 2 kaşık bal
  • 1 tane muz

Maske Yapımı ve Cilde Uygulama Süreci

Bal ve yulaf ezmesi maskesi için önce yulafı toz haline getirmek gerekmektedir. Bu yüzden yulaf güzelce havanda dövün. Başka bir kapta ise bir adet muzu ezin ve yumuşamasını sağlayın. Daha sonra bunlara bir tatlı kaşığı bal ekleyerek iyice karışacak biçimde karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Bekleme süresinden sonra ılık su ile temizleyin.

Bu maskeyi haftada bir uygulaya bilirsiniz.

Neden Doğal Maskeler Kullanmalısınız ?

Doğal yöntemler ile elde edilen cilt maskeleri oldukça yararlıdır. Cilt üzerinde önemli etkisi vardır. Kozmetik ürünlerine nazaran daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Cildin ihtiyacı olduğu neme göre maske bulup hazırlayıp uygulamak mümkündür. Özellikle aşırı kuru ciltler için maskeler çok fazla vardır. Bunların araştırılıp doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Cilt için iyi bir fırsattır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler