Avokado Yağı

Avokado Yağı

Mucizevi bir meyve olan avokado, genellikle sıcak iklim bölgelerinde yetiştirilen bir bitkidir. Sıcak iklim kuşaklarında yetiştirilmesine rağmen Avustralya ve Güney Afrika’daki serin kısımlarda da yetiştirilebilir. Ülkemizde ise çok yaygın olmamakla birlikte sahil kesimlerinde Akdeniz bölgesinde özellikle Antalya’da avokado yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bu şifalı meyvenin özellikle yağı çok yararlıdır. Avokado yağı faydaları dünya çapında dikkat çekmekte ve araştırılmaktadır. Birçok firma avokado yağı faydaları konusunu dikkate alıp, avokado yağı üretip satmaktadır. Biz de sizler için bu şifalı yağ hakkında bir yazı hazırladık.

AVOKADO YAĞININ FAYDALARI

Avokado yağı faydaları sağlık açısından bilinmesinin yanında yemeklerde de tercih edilmesi gereken bir yağdır. Avokado yağı faydaları bilinmesi üzerine dünyada birçok lokanta avokado yağı ile yemeklerini pişirmeye başlamıştır. Bu şifalı yağ kolesterolünüzün düşmesine yardım eder ve tekli doymamış yağ asitlerini içerdiği için kalp dostudur. Ayrıca içerdiği vitaminler sayesinde vücudunuzun vitamin ihtiyacını karşılar. Yüksek oranda alfa karoten ve beta karoten içermesi sebebiyle kansere karşı koruyucudur. Özellikle prostat kanserine karşı büyük koruma sağlar. Göz hastalıkları ve görme bozukluğuna karşı fayda sağlar.Tüm bunların yanında avokado yağının faydaları arasında sayılan en önemli özelliği cilde karşı koruyucu olmasıdır. Pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Beğenilen bir cilde sahip olmak için herkesin farklı formülü vardır. Kimileri en pahalı kremleri kullanırken, kimileri ise doğal yöntemlerle güzelleşmeye çalışır. İşte avokado yağı faydaları arasında en bilinen faydası cilde güzellik katmasıdır. Bu şifalı yağdan üretilen kremler herkes tarafından çokça tercih edilmekte, meyve özünden ise evde doğal yöntemlerle bakım yapılmaktadır. Bakımlı ve güzel bir cilde kavuşmak istiyorsanız siz de mutlaka bu yağı kullanmalısınız. Kuru ciltleri nemlendirmeye yarar. Ayrıca avokado yağı faydaları yanında jojoba yağı, susam yağı gibi bitkisel ürünler karıştırılarak da elde edilen maskeler özellikle yüzünüze ferahlık verecek, cildinizin parlamasını sağlayacaktır. Yüksek oranda E vitamini içerir. Güneş yanıklarına karşı koruyucu olarak da kullanılır. Yaşlanma karşıtı olarak da kullanabilirsiniz. Kırışıklıklardan kurtulmak, hatta yaşınız ilerledikçe hiç kırışık sahibi olmamak herkesin hayalidir. İşte bu şifalı bitkinin yağı sayesinde siz de hayatınızda kırışıklıklarınız olmadan yaşayacaksınız.

AVOKADO YAĞI KULLANIMI

Yazımızda da belirttiğimiz gibi birçok şifası bulunan bu yağın doğru kullanılması da çok önemlidir. Öncelikle yemek yaparken, yiyeceklerinizi kızartırken herkese avokado yağı kullanımı öneriyoruz. Avokado yağı kullanımı ile yemeklerinizi daha sağlıklı bir şekilde pişirecek, kalbinizle dost yemekler hazırlayacaksınız. Bu yağın ısıya dayanıklılık noktası daha yüksek olduğu için, diğer yağlara göre daha şifalıdır. Salata soslarında da limon ile birlikte bu yağı tercih edebilir, lezzetinize lezzet katabilirsiniz. Yemeklerinizin lezzetinin yanında cildinizin de güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Avokado yağı faydaları sadece yemeklerinizde değil aynı zamanda cildinizde de kendini gösterir. Bu yağı krem olarak, nemlendirici amacıyla kullanıp güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler