Badem Maskesi ile Yağlı Ciltlerden Kurtulun

Badem Maskesi ile Yağlı Ciltlerden Kurtulun

Badem Maskesi
Badem Maskesi Yapıyoruz

Yağı ciltler pek çok farklı insanda ve cilt türlerine göre karşılaşılanbilinen bir sorunur. Yağlı ciltler havadaki tozu ve kimyasalları yüzde tutatar birikmesine sebep olur. Bu biriken katman sivilce ve akneye dönüşerek estetiği bozar, Negatif bir görüşe sebep olur. Sivilce ve akne olan insanlarda sosyal uzaklaşma başlar ve birey asosyalleşmeye ve utanma gösterir.

Elbette badem maskesi ile tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün. Yağlı bir cilde sahip biriyseniz ve doğal olarak bu durumdan rahatsız hissediyorsanız evde badem maskesi yaparak yağlı cilt sorunundan kurtulabilirsiniz. Elbette maskeyi sık değil düzenli ve kararında kullanırsanız fayda sağlarsınız.

Badem Maskesi Malzemeleri

Aşağıdaki belirtilen malzemeleri temin ediniz. Maskeden fayda için düzenli olarak tekrarlamanız doğru olacaktır.Cilt bakımı açısından önemli olması sizin dikkatli ve sabırlı olmanızda yatmaktadır.

  1. Papatya,
  2. Ihlamur çiçeği,
  3. lavanta,
  4. mürver ağacı çiçeği
  5. çam filiz uçları

Badem Maskesi Yapım Süreci

Maske malzemeler eşit orandan miktarda alınız. Ardından bu malzemeleri hep birlikte karıştırmak sureti ile bir araya getiriniz. Hazırlanan bu karışımdan 2 çorba kaşığı alınıp 150 g. kaynar su içinde haşlamanız gerekmektedir. Devamında ise bu karışıma badem içi ekleyiniz. Elbette bu sırada karışım haşlanmaya devam etmelisiniz.

Son olarak haşlanmış karışıma 1 tatlı kaşığı un ve yarım tatlı kaşığı bal ekleyiniz. Tebrikler cilt bakım maskeniz artık kullanıma hazır. Maske karışımı dahasıcak iken yüze sürünüz. Elbette burada yüzü yakacak sıcaklıktan bahsetmiyorum. Dikkat edin cilt bakımı yaparken, güzelleşmek isterken yüzünüzü sıcak maske ile yakmayın. Sıcaklığını kontrol etmeden yüzünüze sürmeyin badem maskesini. Kısacası etmeniz gereken şey maskenin sıcaklığı sizi rahatsız etmekeyek, dayanılacak kadar olmasıdır.

Maske Ne zaman Yüzden Temizlenir ?

Genel olarak olarak 30 dakika bekletilmesi cilt için uygundur. Maskeyi cildinizden çıkarmak için önce sıcak sonra soğuk su ile yıkanmak sureti ile durulamalısınız.

Badem maskesi yağlı ciltlerden kurtulmak isteyen bayanlarca sık tercihiniz edilen bir maskedir. Yapımı, ve malzemelerin temini zor ve pahalı değildir. Evde doğal maske yapımı için sizde badem tercih edebilir ve güzel ve doğal cildin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler