Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları

Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları

Bahar ayları artık geldi. Yavaş yavaş yağmurlar yurdumuzu terk etmeye başlayacak ve yerine güneşli havalar başlayacak. Bu yüzden de mevsim geçişlerinde özellikle de; kış mevsiminden ilkbahara geçişte inanılmaz bir bahar yorgunluğu yaşıyoruz. Bahar yorgunluğundan kurtulmak için bazı önerilere dikkat etmeniz gerekiyor. Bahar yorgunluğunuzu azaltacak önerileri yazımızda sizlerle paylaştık ve sıraladık.

Bahar Yorgunluğunu Gidermenin Yolları Nelerdir?

bahar yorgun

  • Hurma tatlı özelliği bulunan ve içinde bol miktarda potasyum barındıran bir bitkidir. Canınız tatlı istediğinde hurma yemeniz bahar yorgunluğunu üstünüzden alacaktır. Üstelik hurma tokluk hissi de verdiğinden dolayı kesinlikle yemeniz ve devamlı tüketmeniz gereken bir ara öğün öğesidir. Hurmayı sade şekilde tüketemiyorsanız; blenderden geçirebilirsiniz.
  • Bitki çayları bahar dönemine geçişte çok faydası bulunuyor. Yeşil çay, beyaz çay gibi çay çeşitleri yağ yakma konusunda da etkisini gözler önüne seren bir bitkidir. Hem yorgunluğunuzu azaltmak, hem de kilo vermek için bu çayları içebilirsiniz. Çaylar; vücudunuzun direncini de arttırarak bahar nezlesine yakalanmanız konusunda da bir set oluşturur.
  • Bahar yorgunluğu için çözüm bulacağınız doğal yöntemlerden biri de su içmektir. Zaten gerek yaz aylarında, gerekse de kış aylarında mutlaka su içmeniz lazım. Bahar aylarında 3 litre kadar su içerek yorgunluğunuzu atabilir ve muhteşem bir güne hazır olabilirsiniz. Gece ve sabah vakitlerinde yaşanan uyku düzensizliklerinde de su içmek etkilidir.
  • Çilek ve muz meyveleri bahar boyunca meyve sepetinizden eksik olmasın. Bahar yorgunluğu sonucunda birey kendi ruh halini kötü hisseder ve depresyon belirtileri gösterir. Bundan kurtulmak için çilek tüketmek en iyi yöntemdir. Bahar aylarında ellere ve ayaklara kramplar çok girer. Kramplara çözüm bulmak için de bol bol muz tüketmeye başlayın.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler