Balmumu Maskesi

Balmumu Maskesi

BALMUMU MASKESİBalmumu maskesi cildinizi gençleştiren yeniden canlanması için hücreleri harekete geçiren bir maske türüdür. Cildi toksinlerden arındıran balmumu maskesi kırışıklıkları da tedavi edici özelliğe sahiptir. Balmumu Maskesi Tarifi

  • Balmumu 1 bardak
  • Zeytinyağı 2 yemek kaşığı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Zeytinyağı parmak uçlarına alınarak cilde masaj yapılır. Öncelikle çene altı daha sonra dudak üstü ve çevreleri, burun çevresi, alın bölgesindeki enine çizgilere ve iki kaş arasındaki çizgiye masaj yapılarak kan dolaşımının daha hızlı hale gelmesi sağlanır. Ardından bal mumu ısıtılır ve bir yerde ılık hale gelmesi için bekletilir. Bir adet havlu alınarak göz kısmına ve burun kısmına gelen yerler kesilir. Yani havludan bir adet maske yapılır. Havlu elde edilen bal mumu içine batırılır ve yüze yerleştirilir. Balmumunun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Poşetten yardım alınarak maske üzeri kapatılır. Burnun açık kalması sağlanarak bir adet daha havlu ile sarılır. 3 dakika süreyle yeniden bekletilir ve maskenin hepsi çıkarılır. Maskenin ardından cilt durulanmaz yıkanmaz. Bir kuru havludan yardım alınarak sadece teri alınır. İşlem haftada bir kere tekrar edilir. Kırışıklıklar için uygulanan Balmumu maskesi Şems Aslan’a ait olup önerdiği etkili maskeler arasında yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Maskesi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler