Baş Ağrısından Nasıl Kurtulabilirim?

Baş Ağrısından Nasıl Kurtulabilirim?

Ülkemizde ki pek çok kişi de görülen sağlık sorunlarından biride baş ağrılarıdır. Baş ağrılarından kurtulmak için yalnızca ilaçlı tedavi yoluna gitmek işe yarar bir sonuç değildir. Fakat ilaç kullanmadan da baş ağrılarından daha kolay bir şekilde kurtulabilmeniz mümkündür. Peki ya bu nasıl?

 • Baş ağrılarının en büyük düşmanlarından birisi de stres olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların pek çoğu yoğun stres altında çalışırken çoğu zaman şiddetli baş ağrılarına da maruz kalırlar. Böyle durumlarda ise boynunuzu ve omuzunuzu hareket ettirmeye başlayarak da baş ağrılarından en iyi şekilde kurtulabilirsiniz.
 • Baş ağrılarına maruz kalan kişiler çoğu zaman uyku problemleriyle karşı karşıya kalabiliyor. Bir türlü sizi uyutmak bilmeyen baş ağrılarınız için yastığınıza bir iki damla kadar lavanta yağı damlatmanız bile uyumanıza daha kolay bir şekilde yardımcı olacaktır.
 • Başınız ağrırken başınızın sağ ve sol bölümlerine baskı yapmanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında kalan eklem bölgelerine de hafifçe bastırmamanız işe yarar sonuçlar alabilmenizi sağlayacak ve böylelikle ilaç kullanmanıza da gerek olmayacaktır.
 • Çoğu kişinin baş ağrı sebeplerinden birisi de migrene bağlı bir durumdur. Yaklaşık bir parça limonu alın bölgenize sürmeye başlayarak başın komple bütün bölgesine yayılmış olan baş ağrının geçmesini sağlayabilirsiniz.
 • Diğer bir önemli ayrıntı ise başınızda ki şiddetli ağrının geçebilmesi adına başınıza buz torbası koymak olacaktır.

Baş Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Önlem Alabiliriz?

Çoğu kişi günlük yaşantısında baş ağrılarına maruz kalırken çoğu zaman bu ağrıların nedenlerini de araştırmaya başlamaktadır. Baş ağrısı nedenleri sıralayacak olursak şu şekilde belirtmemiz mümkün olacaktır.

 • Göz bozukluğunun olması
 • Dişin çürümesi baş ağrısı yapıyor
 • Fazla alınan alkol baş ağrısına neden olmaktadır
 • Uykusuz kalma durumları en büyük etken
 • Huzursuzluk, panik ve korkunun yaşanması
 • Yoğun tempo altında çalışarak stres ve yorgunluğun olması
 • Burun tıkanıklıkları ve nezle

Bağlı olarak baş ağrılarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Baş Ağrısı nasıl geçer masaj iyi gelir mi en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Fakat baş ağrılarından illa ki kurtulabilmek adına ilaç yoluna başvurulması doğru bir seçenek değildir. Baktığımız da zaten kullanılan ağrı kesiciler bile insan sağlığının çoğu zaman risk altına bile girebilmesine neden olabiliyor.

Baş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler

Hayatımızda artık bitkisel tedavi metotları son derece önemli olan ve insan sağlığına da fazlası ile faydalı olan unsurların başında da yer alabilmektedir. Baş ağrısına bitkisel çözüm aracılığı ile formül bulunmuş ve hazırlayacağınız bitkisel karışımlar eşliğinde sağlığınızın yeniden kontrol altına alınmasını sağlayacaksınız. Özellikle Himalaya 2 çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı çözelti ve su  koyarak karıştırıp içmek baş ağrıları sorunlarından kurtulmanıza neden olacaktır. Böylelikle size zarar veren günlük yaşantınızı da olumsuz bir şekilde etkileyen baş ağrılarından en iyi şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler