Bayanlar için en iyi zayıflama; Cardio nedir?

Bayanlar için en iyi zayıflama; Cardio nedir?

Cardio ya da Türkçe okunuşuyla kardiyo vücudunuzun yağ oranını azaltmak ya da dengelemek için yapılan egzersizlerin bütününe verilen isimdir. Dışarıda yaptığınız bir hafif tempolu koşu aslında bir kardiyo egzersizidir. Kardiyo özellikle Fitness gibi sporlarda spor bitiminde yağlarınızı tam olarak yakmak için yaptığınız egzersizlerdir.Bu bir koşu olabilir, ip atlamak olabilir ya da bisiklete binmek olabilir. Bu egzersizlere internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kardiyo egzersizlerinizi sporlar egzersizleriniz bittikten sonra uygulayarak yaptığınız sporun verimini en yükseğe çıkartabilirsiniz. Kardiyo egzersizlerini en az 30 dakikalık bir süre dilimi içerisinde sürekli aynı tempoda yapmanız gerekmektedir. Yani kardiyo egzersizleri için ne çok hızlı olmanız ne de çok yavaş olmanız gerekiyor. Bayanlar için en iyi zayıflama; Cardio nedir?Belirli bir ritmi bulup bu ritmi sürekli takip etmeniz gerekiyor. Bu şekilde yaptığınız egzersizler sizin kalp ritminizi dengeleyecek ve oksijenin oranını ayarlayacaktır. Böylece vücudunuz daha çabuk ve verimli yoldan yağlarınızı yakmaya başlayacaktır. 30 dakika net olmalıdır dedik çünkü eğer 30 dakikalık bir süreyi doldurmazsanız vücudunuzun yağlarınız yerine şekerleri yakmayı deneyecektir. Bu da sizin boşuna yorulmanız anlamına gelir. Sağlıklı ve güzel bir zayıflama için her gün 30 dakikalık kardiyo hareketi yeterli olacaktır. Elbette aralarda bir günlük boşluk bırakmak sizin elinizde. Yaptığınız spor ile de yediklerinize aynı oranda dikkat ederseniz kolay yoldan kısa sürede fazlalık yağlarınızdan ve dolayısıyla da kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tavsiye yazı:  Sıkı ve formda bir vücut için Squat nedir? Nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri:

    cardio nedir, cardio ne demek, cardio, cardio hareketleri, kardiyo nedir, kardio nedir, cardio programı, cardio nasıl yapılır, cardio nedir nasıl yapılır, cardio ile zayıflama
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler