Bebek Nasıl Emzirilir?

Bebek Nasıl Emzirilir?

Bebekler için en temel besin kaynağı anne sütü olmaktadır. Anne sütü sayesinde bebeklerin en temel gelişimleri tamamlanıyor. Fiziksel, psikomotor ve zihinsel yönden gelişim desteklemek için anne sütü önemlidir. Doktorlar tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda ilk 6 ay kesinlikle anne sütü verilmesi gerekiyor. Bebek emzirmenin bu kadar önemli olduğunu anlayan anne adayları da bebekleri emzirme konusunda bilgi edinmek istiyorlar.

Bebek Emzirme Nasıl Olur?

Bebek Nasıl Emzirilir 3Bebeğinizi emzirmek için ilk önce meme ucunuzu eliniz ile tutun ve ardından da meme ucunuzu bebeğinizin alt dudağına sürtün. Böylece dudağını uyararak bebeğinizin ağzına memeyi almasını sağlayabilirsiniz. Hemen emmeye başlayarak sizi yormadan karnını doyurarak gelişimini desteklemeye kolayca başlayabilir.Meme ucunuzu dudağına sürttüğünüzde bebeğiniz ağzını açacaktır. Bu bebeklerde emme refleksinden dolayı kaynaklanan bir harekettir. Ezberlenen bu hareketi yaptığında bebeğinize yardımcı olmak amacı ile başını memenize iyice yaklaştırarak ucun ağzına girmesini sağlayın. Bebeğinizin doyumu sağlanabilmesi için koyu bölgenin tamamen ağzına girmesini sağlayın. Eğer tam olarak girmezse ağzına bebekte gaz oluşumu ve sancılar artar.Bebeğin ağzından meme ucunuzu çekmek için bebeğinizi beklemeniz gerekiyor. Bebeğiniz tam bir doyum sağlayıncaya kadar onu emzirmeniz lazım. Tam doyum sağlandığı takdirde bebek zaten kendiliğinden memenizi bırakacaktır. Ancak; siz yine de bazı sebeplerden dolayı memeyi çekerek bırakmasını isterseniz; temiz parmağınızı bebeğinizin ağzına dayayıp memeden ayırınız ya da burnunu sıkınız.  Arama Terimleri:

    8aylık bbebeknasil meme satını ayarlamalı, cici anne arıyorum
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bebek Emzirilir?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler