Bebeklerde Gaz Savcısına Ne İyi Gelir ?

Bebeklerde Gaz Savcısına Ne İyi Gelir ?

 İlk aylarda bebelerde en sık görünen sorunların başında sindirim sistemi rahatsızlığı gelmektedir. Bu dönemlerde bebeklerde mide ve bağırsak adaptasyonunun olgunlaşmasının belirli bir zamana ihtiyacı vardır. Böylelikle bebeklerde gaz sıkışması görünmektedir.Bebeklerin Gaz Sancisina Cozum
İnfantil kolik haftada üç kereden fazla olan, özellikle ilk haftalardan sonra başlayan ve bir günde en az üç saati geçmekte olan gaz halidir. Bebekler bu esnada bacaklarını karnına doğru çekerek ağlamaya başlarlar. Ayrıca bazı bebekler de süt dahi içmek istememektedir.

Peki bu durumda bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir?  Genel olarak bilinen bir yöntem arasında araba hareket halindeyken bebeklerin sustuğudur. Tabi her zaman çözüm yolu bu değildir. Öncelikle bebeğinizi gaz giderici vermelisiniz. Daha sonra sessiz bir ortamda kucağınıza alıp sırtını dairesel hareketlerle yavaşça masaj yapmalısınız. Bu esnada da ninni mırıldanmanız bebeğinizi rahatlatacaktır. Ya da anne karnındaki seslere yakın olan kurutma makinası veya süpürge makinasını çalıştırarak sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler