Ben Aldırmada İz Kalır mı?

Ben Aldırmada İz Kalır mı?

Ben aldırma konusu diğer sağlık konularına kıyasla ülkemiz için yeni bir konu sayılmaktadır. Gelişen sağlık alanındakı gelişmeler ve teknolojinin imkan vermesi ile birlikte ben aldırma operasyonu oldukça kolaylaştı.

Ne yazık ki birkaç yıl öncesine kadar hekimler dahi ben aldırma operasyonuna uzak durmaktaydı ve benlere dokunmamak gerektiğini öğütlemekteydiler. Fakat günümüzde bu söylemler bırakıldı ve ben aldırmak isteğe bağlı olan bir küçük operasyona dönüştü. Ayrıca cilt kanserinin benler sayesinde fark edilebiliyor olması ben aldırmaya olan ilgiyi arttırdı.

Ben Aldırmada İz Kalabilir mi?

Bu yazıyı hazırlayan biri olarak ben aldırma operasyonu yaptırdığımı sizlere belirtmek istiyorum. Bu yazıyı hazırlarken kulaktan dolma bilgiler ile değil deneyimler sonucu hazırladım

Ben AldirmaBenlerini aldırmak isteyen her insanın aklına gelen ilk soru ben aldırma sonrası ciltte iz kalacak mı? sorusudur. Eğer ben aldırma niyetinde iseniz büyük ihtimalle benleriniz lokal anestezi yöntemi ile alınacaktır. lokal anestezi denilen olay kısaca benin neşter ile deriden kesilmesi ve sonrada dikilmesi olayıdır. Hızlı bir cilt ameliyatı olarak betimler isek yanlış olmayacaktır.

Bu kadar detayı vermemizin sebebi olayı tamamen anlamanızdan emin olmak istememizdir. Ben aldırma sonra dikiş alınsa bile dikilen yerin büyüklüğüne bağlı olarak iz kalır. Bu durumu açıklamak gerekirse; vücuttan kesilerek deri parçası ciltten çıkarılmakta dikilmektedir. Bu demek oluyor ki elbette bir yara ve diliş sonrası bakım yapacaksınız. Bütün bunlara rağmen %100 iz geçecek diyemez. Zaten ben aldırmak istediğinizde doktorunuz lokal anestezi yöntemini kullanacak ise size iz kalacağını belirtecektir. Lokal anestezi ben aldırma operasyonunda iz kalmaması mümkün değildir. Elinizdeki küçük bir çiziğin bile izinin geçmesi ayları yılları bulabildiğini sizlere hatırlatmak istiyoruz.

Doktorunuz ne kadar iyi olursa olsun lokal anestezi yöntemi ile ben aldırma sonucunda az da olsa iz kalacaktır. İz kalmaması için önemli olan operasyon sonra cilt bakımını doğru ve kaliteli yapmanızdır. Eğer doktorunuz %100 iz kalmayacağını söylüyor ise o doktordan biraz şüphe edebilirsiniz.

Lokal Anestezi ile Ben Aldırma ve Bıçak İzi

Ben tedavisi yöntemleri içerisinde ameliyatla ben aldırma oluşacak iz miktarı doğal olarak benin büyüklüğü ve dikiş atılan alan ile orantılıdır. Genellikle benin normal çapının 2 katından biraz daha fazla alanda önce kırmızı sonrada beya bir iz kalmaktadIR.

Örnek olarak; 1 cm çapında siyah renkte yuvarlak 1 tane beni ameliyat aldırır iseniz 2 ile 2.5 cm arasında bir büyüklükte iz kalacaktır. Eğer başarılı bir operasyon ve iyi bir doktor ile ben alınmışsa ve ben aldırma sonra cilt bakım düzgün yapılırsa iz büyük oranda kaybolacaktır.

Ben aldırma operasyonu ne kadar düzgün bir operasyon yapılmış olursa olsun kesin olarak iz kalır veya iz kalmaz demek mümkün değildir. Bu sebepten dolayı sizlere kesin bilgiler yerine ihtimallerden bahsetmek durumunda kalmaktayız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler