Ben Aldırmak Mümkün mü? Benlerden Kurtuluş var mı?

Ben Aldırmak Mümkün mü? Benlerden Kurtuluş var mı?

Benler insanoğlunun ırk, renk, yaş gözetmeksiniz sahip olduğu yegane şeylerden biridir. Vücudundan en az ben olan kişinin dahi 10 ile 20 arası bene sahip olduğunu belirtirsek sizleri şaşırtmış olmayız. Benler toplumda kanıksanmıştır ki pek çok bayanın sahip olduğu benler ona güzellik katmaktadır.

Her şeye rağmen benlerin estetik durmadığını düşünenler olacaktır. Bu yazımızda ben aldırma konusunu ele alarak aklınızda soru işaretleri kalmaması için detaylı bir analiz yaparak sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Sırasıyla başlıklar halinde benler ve ben aldırma konusuna başlayalım.

Benler Aldırılabilir mi? Ben Tedavisi var mıdır?

Benler deride çıkan aslında derinin bir parçası olan normal deri kesitleridir. Bu sebepten dolayı benlerin kendiliğinden geçmesi mümkün değildir. Toplumda bilinen ben düşmesi olarak adlandırılan olayın aslı yoktur. Benler bir müdahale edilmediği sürece insan yaşamı boyunca daima vücutta kalır.

Benler Deriden Bitkisel Yöntemlerle Çıkartılabilir mi?

Öncelikle benleri derinin bir parçası olarak anlattığımızı hazırlamanızı istiyoruz. Buradan hareket ederek bitkisel yöntemlerle benlerden kurtulmak pekala mümkündür. Nasıl peeling yaparak ciltteki ölü hücreleri temizliyorsak farklı methotlar yardımı ile benlerin rengini açabiliriz. Bitkisel yöntemler uzun vadeli ve benlerin rengini zamanla açan yöntemlerdir. Sabırla benlerin rengini açan maskeler kullanırsanız sonuç alabilirsiniz. Sitemizde benler kategorisinde ilgili çözümler mevcuttur. Benler

Ben tedavisinde bitkisel yöntemlerin mantığı üstteki deriyi yenilemektedir. Bir nevi peeling olarak ifade edebiliriz ama Peeling uygulamasının daha gelişmişidir.

Benler Deriden Tıbbi Yöntemler ile Çıkartma. Ben Aldırma Operasyonu

Bitkisel ben aldırma yöntemlerine güvenmiyor veya benlerden hemen kurtulmak istiyorsanız tıp da benlerin aldırılmasını merak etmeniz normaldir.

Benlerin bir doktor ile aldırma konusu Türkiye’de son 3-4 yıldır konu olan bir olaydır. Daha öncesinde hekimler bile benlere dokulmamasını tembihlemekteydi. Elbette bunun doğru olmadığı ve benlerin vücuttan küçük bir ameliyat ile çıkartılabileceği ortaya çıktı.

Benler vücuttan bir doktorun yapacağı ben aldırma operasyonu ile çıkartılmaktadır. Benler vücuttan lokal anestezi yöntemi veya lazer yöntemi ile vücuttan çıkartılabilir.

Lazer ile Ben Tedavisi nedir ? Bu işlem lazerin benlerin  üzerindeki deriyi yakarak azaltması ve altındaki beyaz derinin yeniden oluşmasını sağlamasıdır. Lazer ile benler kesin olarak iyileşmez. Fakat lazer seansları ile benlerin rengi açılabilir. Bu yöntem kansız, bıçaksız ve hayatı etkilememesi için çoğu bayana cazip gelmektedir.

Şu konunun altını çizmek önemlidir. Lazer ile ben tedavisinde ilk seansta çözüm diyerek reklamlara önem vermeyiniz. Eğer beniniz çok açık renkli değilse tek seansta lazer ile ben tedavisi çok zordur. Lazer ile ben tedavileri genellikle bir kaç seanstan fazla sürer ve benin rengini açarak zamanla en aza indirmeyi amaçlayan ben tedavisi yöntemidir.

Lokal Aneztesi ile Ben Tedavisi Nedir ? Benleriniz eğer yeteri kadar büyükse küçük bir ameliyat ile vücuttan çıkartılmaktadır. Özet hali ile en çevresi iğne yapılarak uyuşturulur. Ben etrafında ve altında yeterli normal doku ile birlikte çıkarılır. Halk arasında bene bıçak değmez yoksa “azar” görüşü doğru değildir. Gerekirse ben dokusunun çıkarılması uygun olur. Elbette çıkarılırken benin tamamının çıkarılması önemlidir. Bu sebepten dolayı uzman bir doktorun ben aldırma operasyonunu gerçekleştirmesi önemidir.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı? Ben aldırma ameliyatı aslında ben ve çevresinde deri parçasının vücuttan kesilerek çıkartılması ve derinin birbirine dikilmesi ile derinin kapatılmasıdır. Bu sebepten sonrası dikişlerden alındıktan sonra tüm ameliyatlarda olduğu gibi iz kalacaktır elbette. Fakat uzman bir Plastik Cerrah tarafından benler alınırsa izler minimum ölçüde olacaktır. İz kalmamasını sağlayacak olan etmen Plastik Cerrahın uzmanlığıdır. Şunu da eklemek gerekirse ben aldırma operasyonu zahmetsiz değildir. Eğer aldırma niyetinde iseniz bir süre bandajla gezeceksiniz. Düzenli olarak 1 hafta pansuman işlemi yaptıracaksınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler