Ben Aldırmak Hakkında Detaylı Bilgi

Ben Aldırmak Hakkında Detaylı Bilgi

Benler açık tenli insanlarda özellikle dikkat çeken siyah veya kırmızı renkteki deri parçasıdır. Genellkle deride 1-2 cm arası değişen genişlikte çıkarlar. Benler hayatın doğal bir parçası durumundadur. Hemen herkeste en az 5-10 tane ben bulunmaktadır. Benlerden bitkisel yöntemler ile vücuttan çıkartılabilir.

İnsanoğlu benler ile yaşamaya alışmıştır. Bu yüzden benler çoğu zaman cilt kusuru olarak gözükmez. Tülin şahin resimleri, Yüzünde Ben Olan Artist Tülin Şahin kimdirBu yüzden benlerin büyüklüklüklerindeki değişmeler kişide dikkat çekmemektedir. Benlerin genişlemesi cilt kanseri habercisi olabilir. Bu yüzden ben konusunda dikkatli olmamız bizi kanserde erken teşhis imkanı sağlamaktadır. Sahip olduğunuz benler beş milimden büyükse açık kahve ve koyu kahve bir arada ise ya da alacalı bir renkte ise, etrafı kızarıyorsa, yara varsa bu benleri bir sağlık kuruluşunda muayene ettirmek sağlık için gereklidir.

Benlerden kurtulmak mümkündür. Benleri aldırmak için deriden 2 şekilde çıkartılabilir. Bahsettiğimiz ben aldırma yöntemleri Bitkisel Yöntemler ve Tıbbi Yöntemlerdir.

1) Bitkisel Ben Tedavisi

Doğada bitkiler pek çok cilt sorununa devadır. Yazının devamında sizlere ben tedavisinde kullanılan bazı doğal ürünleri tanıtmak istiyoruz.

1- KİŞNİŞ ile Ben Tedavisi

Kisnis ile ben tedavisiKişniz yardımcı ile benlerden kurtulmak mümkün. Hemde oldukça kolay şekilde düzenli aralıklar ile uygulayarak benlerden kurtulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kişmiş

Kullanım Süreci

İlk olarak bir tutam kişnişi kenarlara fırlatmadan iyice ezmelisiniz. Daha sonra benlerin üzerine itina ile sürünüz. Benleriniz zamanla belirsizleşecektir. Eğer benleriniz daha yeni ortaya çıkmışsa bu yöntemle onlardan birkaç günde kurtulmanız mümkün. Bu yöntem özellikle yeni çıkan benlerde oldukça etkilidir.

2-KETEN TOHUMU KÜRÜ

Keten Tohumu ve Keten Tohumu Yagi Ben TedavisiÇok az tanınan bir ürün olan Keten tohumu ile benlerinize elveda diyebilirsiniz. Özellikle koyu ben sahiplerine faydalı olacak bir yöntemdir. Bal ile birleştirince benkeri vücuttan atabilir ve güzel ve beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kür için Gerekli Malzemeler:

  • keten tohumu
  •  keten yağı
  •  bal

Kullanım Süreci

İlk olarak 1 avuç kadar keten tohumunu iyice ziniz. Daha sonra ezilen paröaları keten yağı ile macun kıvamın gelenecek şekilde iyice karıştırın. Oluşan karışıma 1 tatlı kaşığı kadar bal dahil edin. Kısa bir süre daha karıştırdıktan sonra macun kıvamına tekrar gelecektir. iyice karıştırdıktan sonra dikkatli ve yavaş bir şekilde bene sürünüz.

Koyu benlere sahipseniz bu yöntemi her gün tekrarlamanızı öneririz. Zamanla beninizdeki koyuluk azalacaktır

3-ÇÖREK OTU YAĞI

Corek Otu Yagi Ben TedavisiÇörek otuda doğanın bizlere armağanı bitkisel ürünlerden birisidir. Benler konusunda iyi sonuçlar aldığı bilinir.

Gerekli Malzemeler

  • Çörekotu yağı

Kullanımı

Çörekotu yağını benlerinizin üzerine her gün bir miktar çörek otu yağını sürün bir çay kaşığı çörek otu yağını da için bu yönteme üç hafta kadar devam edin. Bu şekilde devam ederseniz zamanla benlerinizin koyulupu azalacak ve zamanla benler kaybolacaktır.

2) Tıbbi Yöntemlerle Ben Tedavisi

Benler vücutta ameliyat ile çıkartılabilmektedir. Bu yöntem lokal anestezi yöntemi ile benlerin çıkartılması olayını ifade eder. Buna ek olarak lazerle ben tedavisi de mevcuttur ama benlerden kurtulmadan en verimli sonuç lokal anestezidir.

En Basit Şekilde Lokal anestezi Nedir? Beler Local anestezi ile Nasıl Alınır?

Bu işlemi en basit şekilde izah delim. Benin çevresindeki deri ben ile birlikte Lokal Anestezi yöntemi ile vücuttan kesilir.

Benlerden Kurtulun
Benlerden Kurtulun

Ben ile birlikte çevresindeki deri kesilip vücuttan alındıktan sonra derinin kenarları birbirine dikilir ve kaynaması beklenir. İşte Lokal Anestesi deyip durduğumuz olay budur.

Daha da basit şekilde derinin kesilip kenarlarınıa dikiş atılarak boşluğun kapatılmasıdır. Burada kesilmesinden kastığım mecazi değil gerçekten benin çevresindeki ben de dahil olma üzere deriden parça çıkartılır ve açıkta kalan boşluk üzerine derinin 2 yanı dikilir ve ben alınmış olur.

Lokal Anestezi ile Ben alınınca İz Kalır mı?

Lokal Anestezi yöntemi ile alınan benlerde iz kalmaması mümkün değildir. Sonuçta derinin bir kısmı kesilip dikilecektir. Yukarıda anlatmıştık. Burada önemli olan ustaca dikilen derinin ben aldırmadan sonra hızla iyileşmesidir. Eğer iyi bir doktor ile ben aldırmaz iseniz iz kalma olasılığı çok yüksektir.

Beninizi aldırdıktan sonra ilk etapta iz kalacaktır. Bunu hiçbir şekilde engellemek mümkün değildir. Önemli olan yara izinin zamanla kaybolmasıdır. Eğer beceriksiz bir doktor ile ben aldırma işlemi yaparsanız hayat boyu ameliyat izi ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler