Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

BEYAZ KİL MASKESİNİN FAYDALARI Beyaz kil kullanabileceğiniz en uygun güzellik ürünlerinden biridir. Kısmen bütün aktarlarda beyaz kili bulabilir çok uygun fiyata alabilirsiniz. Beyaz Kil Maskesi :Günümüz koşullarında iş yaşamı, yanlış beslenme, düzensiz yemek yeme, kirli hava gibi olumsuz etkiler stres adı altında cildimizde etkin izler bırakır. Bunlar leke olarak, siyah nokta ve sivilce olarak cildimizde kendini gösterir. Bu yaşam standartlarında bayanların erkeklere oranla ciltlerine daha fazla özen göstermeleri ve düzenli olarak temiz tutmaları gerekmektedir. Bunun en kolay ve basit yöntemi ise beyaz kildir. Aktarlardan alacağınız kil ile cilde yapılan bakım her zaman temiz ve nefes alan bir cilde kavuşmanız için yeterlidir. Kozmetik uzmanları ürünleri hazırlarken birçoğu kilden kullanırlar. Kil kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi renk kilin size uygun olduğunu bilmektir. Her gün uygulanmadığı sürece cilde hiçbir zararı yoktur. Beyaz Kili Hangi Ciltler Kullanabilir? Beyaz kil maskesi daha çok yağlı ciltler için uygundur. Ancak pürüzlü, lekeli ve canlılığını yitirmiş ciltlerde ciltleri çok kuru değil ise beyaz kili kullanabilirler. Beyaz kil sivilceli ve siyah nokta açısından müsait ciltlerde yağ üretimini azalttığı için uygundur. Beyaz Kil Maskesinin Faydaları  

  1. Beyaz kil ciltteki pürüzleri gidermede etkilidir.
  2. Beyaz kil ciltteki olan toksinleri temizler.
  3. Beyaz kil cildin daha canlı görünmesini sağlar ve cilde parlaklık verir.
  4. Cildin temizlenmesini sağlar iyileştirici özelliği vardır.
  5. Beyaz kil cildi besler ve sıkılaştırır.
  6. Beyaz kil sebum oranını düşürür ve gözenekleri açar.

Beyaz kil maskesi tariflerini cildinize uygularken dudaklarınıza ve gözlerinize değdirmekten kaçının. Beyaz kili yüzünüze uyguladıktan sonra uzanın ve kuruyana kadar bekleyin. Beklerken de derin derin nefes alın verin. Nefes alırken yüz kaslarınızın oynamamasına dikkat edin. Maske kurumaya başladığında çatlar etkisi azalır. İyice kuruduktan sonra ılık bol su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler