Biberiye Ve Lavanta Kullanarak Alkolsüz Temizleyici Tonik Hazırlama

Biberiye Ve Lavanta Kullanarak Alkolsüz Temizleyici Tonik Hazırlama

Biberiye Ve Lavanta Kullanarak Alkolsüz Temizleyici Tonik Hazırlama

Biberiye Ve Lavanta Kullanarak Alkolsüz Temizleyici Tonik Hazırlama

Biberiye ve lavanta içeren bir yüz temizleyici hazırlamak oldukça basit birkaç işlemden oluşur. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu ürünün malzemeleri de kolaylıkla bulunabilen malzemelerdir. Diğer yüz temizleme ürünlerine oranla çok daha sağlıklı olan bu yüz temizleyici kullanan kişilere sayısız avantajlar sağlar. Bu avantajların en başında sağlıklı ve doğal olması gelir. Diğer ürünler gibi gereksiz ve fazladan kimyasal maddeler içermez, cildi kurutmaz. Ayrıca ekonomik açıdan da piyasada bulunan diğer ürünlere göre çok daha uygundur. Temizleyicinin malzemeleri aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz oldukça ucuz malzemelerdir dolayısıyla dilediğiniz zaman hazırlayabilirsiniz. Hadi şimdi bu yüz temizleyicinin nasıl yapılacağına bakalım.Temizleyicinin yapımına geçmeden önce gerekli olan malzemelere bir göz atalım:

  • 100 gram kayısı yağı özü
  • Litrelik şişe
  • 24-30 damla biberiye yağı özü
  • 12-15 damla lavanta yağı özü
  • 2 damla servi yağı özü
  • 2 damla limon yağı özü
  • 15 gram jojoba yağı
  • 15 gram çay ağacı yağı
Doğal Alkolsüz Yüz Toniği

Kayısı yağı özünü temiz bir litrelik şişeye boşaltın. Biberiye ve lavanta yağını da ekleyerek birbirleriyle iyice karışmaları için bir saat kadar bekletin.Servi ve limon yağlarını şişeye ekleyin ve şişeyi nazikçe sallayın. Böylece tüm malzemeler birbiriyle daha kolay etkileşime geçecektir. Karışımı tekrar oda sıcaklığında bir saat kadar bekletin.Jojoba ve çay ağacı yağlarını da ekleyip tekrar çalkalayın.Karışımı kullanmaya başlamadan önce serin bir yerde 24 saat boyunca bekletin.24 saatin ardından hazırlamış olduğunuz karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Ardından yüzünüzü durulayın ve nazikçe kurulayın.Ev yapımı kozmetikleri kesinlikle alüminyum şişelerde muhafaza etmeyin.Kullanmadan önce her ihtimale karşı doktorunuza başvurun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler