Biberiyenin Faydaları

Biberiyenin Faydaları

Selülit, bitkisel zayıflama ve bunların yanında bir de sağlığımıza katkı.. Son zamanlarda aradığımız başlıca şeyler bunlar.. Sağlığımıza dikkat etmemiz, sağlıklı beslenmemiz, bununla birlikte zayıf görünmek ve selülitlerimiz olmadan istediğimiz kıyafetleri giymek.. Özellikle bayanların selülitten ve fazla kilolarından yakınmasından sonra sizler için biberiye başlıklı yazımızı hazırladık. Biberiye ve biberiye yağı sayesinde fazla kilolarınızı atacaksınız, sağlıklı bir şekilde zayıflayarak selülitlerinizden de kurtulacaksınız.

Biberiye Nedir?

Biberiye Nedir?Biberiye Latince ismiyle Rosmarinus officinalis olarak adlandırılan genellikle Akdeniz bölgesinde yetişen, mor çiçekler açan bir bitkidir. Sıcak iklimleri ve kıyı bölgelerini seven biberiye, yaz kış yeşil olarak kalabilir. Yaprakları ince, uzun, iğne görünümlü olan biberiye ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında yetiştirilebilir. Sağlık açısından iyi bir şifa kaynağı olan biberiye sayesinde birçok hastalığı önlemek mümkün.Diğer adı kuşdili olan biberiyeden aynı zamanda biberiye yağı elde edip kullanarak da selülitlerinizden kurtulmanız ve zayıflamanız olası..

Biberiyenin Faydaları

Biberiye birçok hastalığın gelişmesini engellemekte, bu sayede de bir nevi sağlığımıza kavuşmamızı sağlamaktadır. Çağımızın hastalığı diyebileceğimiz kanserin önlenmesinde, kanserli hücrelerin üremelerinin engellenmesinde biberiyenin faydası büyüktür. Özellikle meme kanseri, lösemi (kan kanseri) ve daha birçok kanser türündeki kanserli hücrelerin üremesini azaltan biberiye, bu tedavisi zor hastalık için bir şifa kaynağıdır.biberiye faydalariBiberiye faydaları sayesinde sindirim sistemimizi rahatlatan, bağırsaklarımıza etki ederek kolay bir sindirim sağlar. Mide açısından da rahatlatıcı etkiye sahip olan biberiyenin bir diğer faydası da yorgunluğa iyi gelmesi ve vücudumuzun yorgunluk hissini gidermesidir. Ayrıca sinir sistemimize etki eder, sinir uçlarımıza da fayda sağlar.Şeker hastalığı birçok kişinin derdi olup, kan şekerinin yükselmesi sonucu çok büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. İşte biberiye kan şekerinin düşürülmesinde de etkilidir. Biberiye kullanımıyla kan şekerimizi düşürmemiz mümkündür. Kanı sulandırır ve bunun sonucunda kan şekerinizi düşürür.

Biberiyenin Zararları ve Yan Etkileri

Rosmarinus officinalisBiberiyenin birçok faydasının bulunmasının yanında , aşırı kullanımda tabiî ki vücudumuzda bazı hastalıklara yol açabilir. Sadece biberiye değil her zaman bahsettiğimiz gibi hiçbir bitki aşırı miktarda tüketilmemelidir. Aşırı tüketimi ile cildimizde alerji görülebilir veya sara krizleri oluşabilir.Ayrıca hamilelik döneminde de biberiye tüketilmesi tavsiye edilmez. Biberiye düşük tansiyonu yükselttiği için, yüksek tansiyon hastalığı olan kişiler için de sorun teşkil edebilir. Bu yüzden yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerin biberiye tüketmemesini öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler