Bronlaşmak İstiyorum Nasıl Bronzlaşırım?

Bronlaşmak İstiyorum Nasıl Bronzlaşırım?

Yaz mevsimiin kapıya dayanması ile ışıldayan bronz bir tene sahip olma çalışmaları başlıyor. Evde oldukça basit yöntemler ile bronzlaşmak mümkündür. Bu aşamada akla gelen ilk soru “bronzlaşırken cilt sağlığımızı nasıl koruruz?” oluyor sorusu olmaktadır. Bu yazımızda sizlerden gelsn soruları cevaplandırmaya devam ediyoruz.

Eğer bronzlaşmak için bronlaşma kremleri kullanacak iseniz cildimizin tonuna uygun kremlerle bronzlaşmalısınız. Çünkü cildimizin sağlığını korumak ve zararlı güneş ışınlarından korunmamız oldukça önemlidir. Siz

Cilt Tiplerine Uygun Bronzlaşma Önerileri

Kızıl veya Sarışınsanız

Cildinizin beyaz teninizden dolayı, güneş koruma kremleri olmadan güneş altına çıkmanız pek mümkün gözükmüyor. Bu ciltler güneş altında güneş kremleri olmadan kaldıklarında toksik bir melanin salgılayarak hücrelerini zehirler ve ciddi cilt hastalıklarına yol açabilirler.

Güneşlenme ve cildi koruma; İnsan cildinin güneşlenmeniz için iyi vakitler  sabahla erken saatler ve akşam güneş batarken saatleridir. Güneşlenme haricinde günlük hayatı sürdürürken vücudunuzu kremlemeyi unutmayınız. Kıyafet tercihinizde pamuksu giysiler tercih ediniz. Güneş gözlüğünü ve geniş kenarlı şapka takmayı asla ihmal etmeyiniz.

Kumrallar

Ten renginiz sarışınlar kadar açık olmasa da güneş ışınlarından zarar görmeye çok meyillidir. Denize girdiğiniz ilk günlerde cildinizde oluşacak yanıklardan korunmak ve UV ışınlarının ciltte istenmeyen sonuçlarıyla karşılaşmamak için tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Bronzlaşmanızda havuç, kavun, kayısı gibi karoten içeren besinleri tatil öncesinde bol bol tüketmelisiniz. Güneşin tepede olduğu öğle saatlerinde, güneşin tehlikeli ışınlarından korunmak için gölgede kalmaya dikkat ediniz. Yüz bölgesi için koruma faktörü yüksek ürünleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde güneş ışınlarının cildinizi erken kırıştırmasını engellemiş olursunuz. İlk 8 gün yüksek koruma faktörlü ürünler kullanmalısınız.

Koyu Kumrallar

Teniniz kolay bir şekilde karamel bir bronzluğa dönüşme eğilimindedir. Buna rağmen güneşe çıktığınız ilk günlerde iyi korunmaya dikkat etmelisiniz. Cildinizde güneşe çıktığınız ilk günlerde 15 koruma faktörlü bir krem kullanmanız uygun olacaktır. Öğlen vaktine çok kalmamaya özen gösteriniz. Güneşin kızgın olduğu saatlerde gölgede durunuz. Suyun içindeyken de kreminizi ihmal etmeyiniz. Gözlük ve şapka kullanmayı asla ihmal etmeyiniz. Öğlen saatlerini güzel bir uykuyla değerlendirebilirsiniz. İlerleyen günlerde 8 faktörlü koruma kremleri kullanabilirsiniz.

Esmerler

Güneşin tadını çıkarmak için mükemmel bir cilt rengine sahipsiniz. Hızlı bir bronzluğa kavuşabilir ve bu bronzluğu uzun süre koruyabilirsiniz. Buna rağmen güneş koruyucu kremler olmadan güneşe çıkmaktan kaçınmalısınız. UV ışınları cildiniz için oldukça tehlikelidir. Cilt hastalıkları, ince kırışıklıklar, güneş çarpması gibi tehlikelerden korunmak için güneşin tam tepede olduğu saatlerde gölgede bulunmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Ürün seçimi konusu önemli bir konu. Sizde cildinizin koyuluğu için 8-15 arası faktörlü bir ürün kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk günler için 8 koruma faktörlü bir ürün uygun olabilir. Cilt tonunuz koyulaşmaya başladıktan sonra koruma faktörünü düşürebilirsiniz. Bu sayede daha güzel bir bronzluk elde edebilirsiniz. Yüzünüzü yüksek faktörlü bir kremle korumanız daha iyi olacaktır. Elde ettiğiniz ışıltılı bronzluğu korumak için güneş sonrası nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Bronzlaşma ve bronzlaşmayı korumak önemli bir konudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler