Buz Maskesi Yapımı ve Faydaları

Buz Maskesi Yapımı ve Faydaları

Buz maskesi ile daha önce cilt bakımı yaptınız mı bilmiyorum ama buz maskesinin cilde inanılmaz faydası olduğuna artık kesin kanaat getirdim. Sonra bir araştırma ile baktım ki, cilt lekesi, güneş lekesi, sivilce ve akne, göz altı morlukları gibi bir çok cilt problemi için kullanıyormuş.

Avrupa’daki sitelere bir göz gezdirdim ve evde yapılan buz maskeleri tariflerinin hepsini toparladım. Bunun dışında buz maskesinin ne olduğunu, neden cilde uygulandığını ve nasıl yapıldıkları ile ilgili tüm bilgileri aldım. Buz maskesinin cilde yapabildiklerine inanamayacaksınız.

Buz Maskesi Nedir?

Çeşitli malzemeler ile suyu karıştırıyorsunuz ve elde ettiğiniz karışımı buz kalıplarına doldurup, buzluğa atıyorsunuz. Bu karışım buzdolabında donduktan sonra buzları alıp cildinize bir güzel masaj yapıyorsunuz. Limon, badem, bitkisel yağlar, meyveler, sebzeler ile hazırlanan o kadar çok buz maskesi var ki, her birinin cilde faydası farklı. İşte bu nedenle buz maskesi cilde uygulanan pratik maskelerden birisidir.

Buz maskesi nasıl yapılır başlığını atmadan direk özel tariflere geçmek istiyorum. Çünkü bu tariflerin içerisinde buz maskesinin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgilerin hepsini sizlere vereceğim.

Sivilce ve Akne için Buz Küpü

Buz, cilde direk olarak uygulandığında iltihapları önlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Cildinizde sivilce problemi varsa bir kaç parça buzu sivilcelerin üzerinde eriyene kadar tutun. Böylece sivilce bölgesini uyuşturmuş ve donmasını sağlamış olacaksınız. Her akşam yatmadan ve düzenli olarak bu işlemi yaparsanız sivilcelerden kesin kurtulmuş olursunuz.

Güneş Lekeleri için Sirkeli Buz Küpü Maskesi

Cildinizde güneş lekeleri varsa sirkeli buz küpü ile bu lekeleri giderebilirsiniz. Bizzat denedim ve gerçekten de işe yarıyor.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 litre su
  • 1 yemek kaşığı elma şırası

Uygun bir kase içerisinde su, elma sirkesi ve elma şırasını karıştırın. Ardından bu karışımı buz kalıplarına dökün ve buzdolabında dondurun. Bu buzları her sabah güneş lekelerinin üzerine uygulayın. Düzenli uyguladığınız taktirde güneş lekeleri kesinlikle yok olacaktır.

Göz Altı Morlukları için Buz Küpü Maskesi

Göz altı morlukları için çare arıyor ve bir türlü çözüm bulamıyorsanız sizlere naneli buz maskesi tarifini önerebilirim. Düzenli olarak her sabah uyguladığınızda göz altı morlukları geçecektir.

Malzemeler:

  • 1 kahve fincanı kuru nane
  • Yarım su bardağı süt

Yarım su bardağı süt içerisine bir kahve fincanı kuru kahveyi atın ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı buz kalıplarına döküp, buzdolabına atın. Buzlukta donan karışımı alıp, her sabah göz altı morluklarına masaj yaparak uygulayın. Göreceksiniz ki, bir haftaya kadar göz altı morlukların da ciddi değişimler olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler