Çamur Banyosunun Cilde Faydaları

Çamur Banyosunun Cilde Faydaları

Dünya’da ve Türkiye’de değeri daha fazla bilinen çamur banyoları giderek daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Bu yazımızda sizlere çamur banyoları hakkında detaylı bilgi vereren en iyi bilgiye ulaşmanızı amaçlıyoruz.

Özellikle son kaplıca bölgelerinin ve sağlık turizmin baş aktörü olan çamur banyoları giderek yaygınlaşmaktadır. Alternatif tıbbın en çok itibar göreni ve meşhuru olan çamur banyoları sadece cilt ve saç bakımı için değil birçok derde de deva olmaktadır. Tıbbın kronik deyip çözüm sunamadığı hastalıklar veya ameliyat ve yüklü ilaç kullanma mecburiyeti olan hastalar dertlerine şifa aramak için bu çamur banyolarının olduğu tesislerde yılın belli dönemlerinde kalmakta cilt ve beden sağlığı anlamında etkili sonuçlar almaktadırlar.

Çamur banyosu nedir?

Orta Aya temelli bir tedavi şekli olan çamur banyosu olarak bilinen doğal tedavi yöntemi temelde kil ve termal suyun birleşimi ile oluşan bir karışımın dolu olduğu bir havuz içerisine girme ya da bölgesel olarak vücuda sürme şeklinde yapılır. Kil ile birlikte volkan küfü ve radyoaktif elementler ve ya mineraller bulunabilmektedir. Genelde talebe göre şekillenen çamur banyolarının içerikleri hitab edilen sağlık problemi doğrultusunda belirlenir ve genelde reçeteye sadık kalınır.

Camur Banyosundaki Sarisin Bayan

Çamur banyosu neye iyi gelir?

Çamur banyosunun işlevi içeriğindeki bileşenlere göre şekillenmektedir. İç organların çalışma sistemlerinden tutunda bedenin genel sağlığı ve psikolojik etkileri de bulunmaktadır. Mineral ve radyoaktif elementler ile zenginleştirilmiş çamur banyosu karaciğer, dalak ve sinir sistemleri ile çeşitli cilt rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Çamur banyosunun cilde faydaları

Çamur banyosu içeriğinin çeşidine göre cilt üzerinde birikmiş toksinlerin ve kalıntıların uzaklaştırılmasını sağlar. Cildi gerginleştirip gözeneklerin açılması ve ölü hücrelerin uzaklaştırılması, mineraller ile cildi beslenmesi işlevlerini gerçekleştirir. Ayrıca cilde sıkılaştırıcı etki yapan çamur banyosu; ölü hücrelerin yeniden inşası için cildi destekler. Stresi azaltıp, vücutta iltihap, romatizma gibi rahatsızlıkları yok ettiği için cilt üzerindeki yansımalarını da yok etmiş olur. Zira cilt hastalıklarının geneli bilindiği üzere stres yada biyolojik mekanizmanın problem yaşaması sonucu ciltte semptomlarının görülmesidir. Ekzema ve sedef gibi. Kalojen üretimini destekleyen antioksidan bir yapıda olduğu için yaşlanmayı yavaşlatarak daha canlı bir cilde sahip olma imkanı verir. Çamur banyosu yaptıktan sonra cilt üzerinde kalıntı olabilecek kısımların dikkatli temizlemesi gerekmektedir. Ayrıca banyo sonrası uyku alınacak verimi artırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler