Çay Maskesi Faydaları ve Maske Yapımı

Çay Maskesi Faydaları ve Maske Yapımı

Çay Maskesi

Çay maskesi konusu resmi tea mask
Çay Maskesi

Çay cilt bakımı alanında son yıllarda önem kazanmış bir üründür. Güzel bir cilde sahip olmak isteyenlerce çay tercih edilen doğal maskelerden biridir. Çay içeriğinde bulunan antioksidan özelliğie sahiotir. Bunun yanı sıra cilt bakımı yönünden cildi besleyici özelliğe vardır. Evlerde sıklıkla çay tüketimi yapıldıktan sonra çayın kalan demi ile yapabileceğiniz birçok çay maskesi tarifi vardır. Bu yazı sizlere çok kolay ve maliyetsiz şekilde etkili cilt bakım maskesi yapmanıza yardımcı olacaktır. Cildin dahagenç görünmesi sağlayabilirsiniz. Ayrıca siyah noktaların temizlenmesi, cilt yüzeyinde bulunan gözeneklerin sıkılaştırılması ve leke tedavisi çay maskelerini tercih edip güzelleşebilirsiniz.

Çay Maskesi Faydaları Nelerdir ?

Çay vücuda sağlık alanında pek çok faydasının ek olarak cildin güzelleşmesi için faydaları mevcuttur. Öyle ki çayın içeriğinde bulunan doğal halde antioksidan etkisi sayesinde cildinizin hızlı yenilenmesi ve parlaması sonucunu alabilirsiniz. Buna ek olarak evlerde kullandığınız çaydanlıklarda kalan demi kullanarak cilde peeling etkisi yapıp siyah noktalardan kurtulmanızda mümkündür. Bu sayede cildin nefes almasını  sayğalmış olursunuz. Ayrıca gözeneklerin sıkılaşması ve daha genç bir cilde sahip olmak çay maskesi kullanarak mümkün olmaktadır.

Çay maskesinin hayat kurtaran faydaları elbette bunlarla bitmemektedir. Özellikle güneş yüzünden yüzde lekelenmeler oluşması sık karşılaşılan bir problemdir. Toplumda güneş lekesi olarak bilinen bu soruna çay maskesi çözüm olmaktadır. Bu maskeleri kullanarak lekeleri minimum seviyeye indirebilirsiniz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Elbette tüm bunları evlerinizde her güm tükettiğiniz çay ile yaparak maliyetsiz şekilde cilt bakımı yapabilirsiniz.. Daha diri ve güzel bir cilt için çay maskelerinin çeşitlerinden tercih edebilirsiniz.

cay-maskesi-dogal-caymaskesi-fayda-guzel-kiz-maske

Çay Maskeleri Çeşitleri Nelerdir?

Çay maskeleri kullanım amacına göre çeşitlenmektedir. Bu sebepten ötürü maske yapmadan önce ne amaçla kullanılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Cildin ihtiyacı ney ise çay maskesi malzemelerini karıştırarak cildin ihtiyacı olan şekilde sürmeniz gerekmektedir.

  • Cildi daha canlı ve diri bir cilt için çay ile limon suyu ve pirinç ununu karıştırma yöntemi ile maske yapabilir ve yüzünüzde. Bu şekilde çoğu çalışan insanın karşılaştığı cilt sorunu olan göz altı morluklarının da bu şekilde azalmasına neden olabilirsiniz.
  • Çayı kakao ile karışım yaparak cildinize uyguladığınız da cildinizin daha genç bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz.
  • Siyah noktalar için uygulamak istediğiniz çay maskesini, çay ve mısır ununu karıştırıp cildinize dairesel hareketler ile uygulayıp durulayabilirsiniz. Mısır unu taneleri cilde peeling etkisi yapar ve canlandırılır. Çayın demi ile de vücudunuzun diğer bölgelerine de peeling yapabilirsiniz.
  • Lekeler için çayı kullanmak isterseniz bir adet muzu ve demlenmiş çayı macun kıvamına gelene kadar karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Geniş gözeneklerinizi sıkılaştırmak içinse her zaman kullandığınız bir nemlendiriciniz var ise bunu demlenmiş çay ile karıştırıp uygularsanız gözenekleriniz de sıkılaşmalar olacaktır.

Bunlara ek olarak çay maskelerinin insanı gemçlendiren özelliğinin var olduğu unutulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. farkli sitelerden demedim ama ise yaramadi. su an bana ciddi bir iyilik yaptiniz 4. maske hazirlayisim ve sonunda oldu faydasini gordum nihayet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler