Çikolata Kisti Nedir?

Çikolata Kisti Nedir?

Çikolata kisti; bayanlarda gözlenilen ve vajinal bölgede meydana gelen bir hastalıktır. Bazı zamanlarda kötü huylu olmasa da kist ilerlediğinde etkisini arttıracak ve bu yüzden de vücuda zarar vermeye başlayacaktır. Bayanların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi çikolata kisti olmaktadır.  Biz de sizlere çikolata kisti hakkında bilmeniz gereken gerçekleri açıklayarak bilgilendirmek istedik.

Çikolata Kisti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çikolata kisti 3

  • Kadınlarda bulunan endometrizois hücreleri adet kanaması şeklinde vajinadan dökülmektedir. Bu hücreler dökülmediği zamanlarda ise; yumurtalık gibi değişik üreme sistemi hücrelerinde birikir ve dışarıya akmaz. Bunun sonucunda da o biriken bölgede kist meydana gelir. Daha sonra da çikolata sosu gibi bir kıvam alır. Bu nedenle de oluşan kiste; çikolata kisti adı verilir.

Tavsiye yazı:  Doğurganlığı Arttıran Besinler

Çikolata kisti 2

  • Çikolata kisti; bayanlarda gözlenen bir hastalık olsa da her bayan da bu kistin oluşması mümkün olmaz. Kistin meydana gelmesi için; kadının adet döngüsü içerisinde olması gerekiyor. Yani; bayanlar menopoz dönemi içinde ya da ergenlik döneminden önce çikolata kisti sorunu ile karşı karşıya kalmaz.

çikolata kisti

  • Çikolata kistinin yaşattığı sorunlardan söz etmek gerekirse; eğer kist tüplerde olmuşsa; hamilelik döneminde gecikmeler meydana gelir. Cinsel ilişki esnasında normalden daha ağrılı ve sancılı bir ilişki yaşamanıza neden olur. Bağırsak bölgesinde oluştuysa tuvalete çıkarken; ağrılar yaşayabilirsiniz.

Saymış olduğumuz bu belirtileri yaşıyorsanız; mutlaka bir kadın doğum uzmanına danışınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Çikolata Kisti Nedir,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler