Çil Tedavisi için Etkili KÜR VE MASKE YAPIMI

Çil Tedavisi için Etkili KÜR VE MASKE YAPIMI

Çil tedavisine yönelik yorucu ve faydasız yöntemleri kullanmayın Bunun yerine tamamen bitkisel doğal tekbikler ile cilt üzerindeki çil lekelerini zamanla kurtulabilirsiniz. Doğal çil tedavisi yöntemleri, ancak düzenli olarak tekrarlandıklarında fayda sağlamaktadır.

1- Limon ve Gül Suyu Kürü

  • 1 kaşık gül suyu
  • 1 kaşık limon

Limon suyu ve gül suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla çillerinizin üzerine sürün. Limon suyunun cilt rengini açıcı özelliği uzun süredir biliniyor. Gül suyu da, aynı limon suyu gibi cilt rengini açıcı etkiler göstermektedir.  Uygulamayı her gece yatmadan önce 10 gün boyunca tekrarlayabilirsiniz.

2- Maydanoz Maskesi

  • 1 demet maydanoz

1 demet maydanozun yaprakları ayrılır. Maydanoz yaprakları blendırdan geçirilir. İyi ezilen maydanoz yaprakları; göz çevreniz haricinde, çillerinizin olduğu bölgeye sürülür. 20 dakika sonra durulanır ve cilt nemlendirilir. Maydanoz cilt lekelerinin; özellikle de çillerin rengini açar.

3- Salatalıkla Çil Tedavisi

  • 1 çorba kaşığı nemlendirici
  • 1 su bardağı vodka
  • 1 adet salatalık

Salatalığı ince bir şekilde rendeledikten sonra 1 su bardağı vodkanın içine koyup karıştırın. Cam bir kavanoz içinde ışık almayan bir yerde 10 gün bekletin. 10 günün sonunda 1 çorba kaşığı nemlendiriciyi karışımın içine ilave edip cildinize sürün. 50 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

4- Domates ve Süt Maskesi

  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 domates

Domatesi ince şekilde dilimleyin ve dilimleri çillerin üzerine yapıştırın. 15 dakika sonra domatesleri çıkarın ve cildinizi sütle silin. Süt, cildinizde 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici krem sürün. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında cilt rengini açıcı etkileri görülür.

UYARI: Bu uygulamalardan önce eğer alerjiniz olam bir ürün var ise o yöntemi asla denemeyiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler