Cilde Parlaklık Veren Maske

Cilde Parlaklık Veren Maske

Cilde Parlaklık Veren Maske

Cilde Parlaklık Veren Maske

Cildinizin doğal parlaklığında görünmesi, varsa kahverengi lekelerin azalması ve siyah noktalardan kurtulmak için basit yöntemlerde evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz doğal maske reçeteleri mevcut. Bu maskeler arasında en çok tercih edilenleri salatalık maskesi, papaya maskesi ve yoğurt maskesidir. Bu maskelerden herhangi birini cildinize sürmeden önce içeriğindeki doğal ürünlere karşı hassasiyetiniz olup olmadığını öğrenmek için hazırladığınız maskeyi tüm yüzünüze sürmeden sadece küçük bir alanda deneyin.

Cilde Parlaklık Veren Bal Maskesi

3 yemek kaşığı portakal suyunu 2 yemek kaşığı bal ile karıştırarak yüzünüze sürün. 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Kuru bir cilde sahipseniz yumuşaklık vermek için karşıma bir kaç damla badem yağı ya da zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Cilde Parlaklık Veren Yumurta Maskesi

1 yumurtanın sarısını 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bu karşıma yulaf (pişmemiş) ekleyerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yulafı az az eklyerek karışımın çok sıvı ya da çok katı olmamasını sağlayabilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Cilde Parlaklık Veren Papaya Maskesi

Orta büyüklükte papayayı kaşıkla ezerek bir yemek kaşığı bal ekleyin ve kalın bir kıvama gelinceye kadar ezmeye ve karıştırmaya devam edin. Karışımı hafifçe yüzünüze sürün ve 15-20 dakika sonra durulayın. Aynı maskeyi avokado veya muzla hazırlayabilirsiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa bir kaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz.

Cilde Parlaklık Veren Salatalık Maskesi

1 adet orta büyüklükte salatalığı yarım su bardağı yoğurtla karıştırın. Blender ya da rondo kullanmanız daha iyi sonuç verecektir. Yağlı bir cildiniz varsa yağsız, kuru cilt için tam yağlı yoğurt kullanabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze eşit miktarda yayın ve 20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler