Cilde ve Yüze İyi Gelen Yağlar

Cilde ve Yüze İyi Gelen Yağlar

Yün ve cilt güzelliği için bitkisel yağ kullanımı saraydan halka inmiş bir cilt bakımı yöntemidir. Yoğun iş hayatı ve zamanın getirdiği yıpranmalara karşı, cildin renk renk solmasına karşı savaştığı, sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaştığı, ciltte sarkmalar ve kırışıklık problemlerine karşı yağlar kullanılabilmektedir. Sizde doğal yağları kullanarak hepsini lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir yüz ve cilt bakımında kullanılabilmektedir.

Saraylarda haremde yapılan ve yüzyıllarca test edilerek faydası bilinen yüze ve cilde iyi gelen bitkileri seçtikleri bilinmektedir. Bu yazımızda da bufaydalı olduğu bilinen yağların birbirleriyle karıştırılarak bir kür şekline dönüştürülmeleri de cilt üzerindeki etkili ve faydalı olduğu konusunu izah edeceğiz.

İlk olarak etkili yüz ve cilt bakımı için yapılması gerekenin bu bölgelere iyi gelen bitkisel yağlardan yeterli miktarda faydalanılmasından başka bişey olmadığı belirlenmektedir. Bu noktada çoğu kadının düştüğü ortak hata noktası “cilde en iyi gelen yağ hangisidir” sorusunun cevabını kendi kendinizr sorup, cilt tipine uygun olup olmadığını araştırmadan direkt olarak kullanıma başlanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Oldukça yaygın bulunabilecek ve çok kolay satın alabileceğiniz. Faydaları oldukça bilindiği için kullanılan yağlardan birisi yağlardan birisidir Hindistancevizi yağı. Hindistan Cevizi yağı kullanıldığı takdirde cilt yapısını canlandırarak yeniler. Cildi yumuşatırak dinlendirir. Bu özellikleri sayesinde yüz ve cilt bakımı için eşi bulunmaz ürünler arasına girmektedir.

Lavanta Yağı

Bu yağın en büyük özelliği her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır. Ciltte akne, siyah nokta, egzama gibi durumların oluşmasını engelleyen lavanta yağı, aynı zamanda cildi hem sıkılaştırır hem de kırışıklıkların önüne geçilebilmesine yardımcı olmaktadır. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken tek husus başka bir yağ ile ya da su ile inceltilmesidir.

Kabak Çekirdeği Yağı

İçeriğinde bol miktarda bulunan E vitamini sayesinde cilde sürüldüğünde hücre zarlarını koruma altına alarak hücrenin ve tabi ki zarının da erken bir yaşlanma ve fonksiyon kaybetme sürecine girmelerini engelleyebilmektedir. Haftada 1 kez masaj yaparak cilde uygulayacağınız kabak çekirdeği yağı cildinizi ciddi anlamda gençleştirecektir.

Badem Yağı

Cile parlaklık ve canlılık veren en iyi yağlardan biri badem yağıdır. Badem yağını kullanırken tüm yüz bölgenize uyguladığınız badem yağını yarım saat boyunca cildinizde tuttuktan sonra masaj yaparak ılık su yardımıyla durulamanız yeterlidir.

Zeytinyağı

Çok eski yüzyıllardan günümüze kadar hem sağlıklı bir ürün olması açısından hem de cilde pek çok faydasının olması açısından çok sık kullanılan ürünlerden olan zeytinyağı, yüz ve cilde doğal bakım yapılırken tercih edilecek en önemli doğal ürünlerden bir tanesidir. Yaşlılık etkilerini yok edebilen, cilt lekelerini ortadan kaldırabilen ve daha da önemli kuru yapıdaki ciltlerin ihtiyacı olan nemi kazandırabilen zeytinyağı; yüzdeki görüntüyü de bir yandan gençleştirip cilde canlılık getirebilmektedir.

Argan Yağı

Piyasadaki diğr doğal yaplardan ücret olarak daha pahalı olsa da, argan yağı ciddi anlamda faydaları bulunan bir üründür. Cilde canlılık verme, ciltteki gözenekleri temizleme, cildi yumuşatma ve cilt üzerinde bulunan sivilce lekeleri gibi izleri yok etme tarzında daha pek çok faydası bulunan bu yağın yüz bölgesine sağladığı yararlar da oldukça fazladır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler