Cilde Zararlı Ürünler

Cilde Zararlı Ürünler

Cilt bakımı şu günlerde tabirinden hiç hoşnut olmasam da yılan hikayesine dönmüş durumda. Bakım ürünü olarak isimlendirilen ve satışa sunulan ürünler cilde daha fazla zarar verebilmektedirler. Bu yazımızda cilt bakımında çok yoğun kullanıldığı halde cilde zarar veren ürünler ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır;

  • Sabun her cilt tipi için uygun olmayabilir. Sabun ile yapılan temizlik cildin Ph sını değiştireceğinden dolayı cilt üzerinde bulunan yağ tabakasının kaybolmasına neden olur. Bu tabakanın bozulup kaybolması cildin donuklaşması ve kurumasına neden olacaktır.
  • Eğer tonik kullanıyor iseniz alkol içemeyen tonikler kullanmanız gerekmektedir. Alkol cilt üzerinde bulunan besleyici ve bakterilere karşı cildi koruyan tabakayı bozar. Bu tabakanın bozulması ise sivilce ve aşırı yağlanma ile gözenek sorunlarına yol açar.
  • Çoğu kozmetik ve temizleyici ürünlerin içeriğinde SLS bulunur. Hiç kendinize nedir bu SLS diye sordunuz mu? Bence bir defaya mahsus sorun.Sodyum Sulfatın kısaltılmış yazılışıdır. SLS cilde, saçlara, ve tırnaklara zarar verip kuvvetli tahriş etkisi gösterir. İçeriğindeki sülfat esas etken maddedir. Kullandığınız ürünlerin içeriklerini okuyun ve araştırın.
  • Kullanacağınız ürünleri satın alırken son kullanma tarihlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler üzerinde bakteri ve mikrop üremeye başlar. Özellikle yüz bölgesinde mikroorganizmaların yol açtığı sorunlar ise aşikare bilinmektedir.

Kullandığınız ürünlerin içeriğine ne kadar dikkat etseniz de fabrikasyon ürünlerin bir çoğu kimyevi maddeler içerir. Bu kimyevi maddelerde çok büyük sağlık sorunlarının tetikleyicisi olabilirler. Yaptığınız bakımın en zararsız olası için bakım ürünlerini evde kendinizin hazırlayabileceği yöntemler ile üretmek en doğru ve sağlıklı bakım netice verir. Bu tür ürünler kesinlikle zor olabileceği düşünülmemelidir. Çok kolay bir şekilde hazırlanan bu ürünler ile tüm bakım yöntemleri hazırlanabilir. Peeling maskeleri, sivilce kurutucular, doğal tonikler, mantar gidericiler, saç bakım ürünleri, doğal makyaj malzemeleri, bakım maskeleri başlıca doğal yöntemler ile hazırlanabilen bakım metotlarıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler