Cildi Gençleştiren Bitkisel Serum Yapımı

Cildi Gençleştiren Bitkisel Serum Yapımı

Cildi Gençleştirici Doğal Serum Yapıyoruz

Cilt Bakımı cilt serumları ile gençleşin
Güzel Cilt Hayal olmasın

Cildi yenileyen serumlar kozmetik sektöründe en çok satılan ürünlerden biridir. Bu yazımızda cilt gençleştirme serumlarına alternatif olabilecek bir tarif vermek istiyoruz. Ev yapımı cildi yenileyerek gençleşmesini sağlayan serumlar ile sizde güzel ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Güzellik alanında gençleştirici yüz serumları kozmetik mağazalarından satın alabileceğiniz en pahalı ürünlerden birisidir. Bu sebepten ötürü bu tarz güzellik ürünlerine her an erişilmesini güç hale haldedir. Pek bilinmediği için bitkisel ürünlerden haberi olmayan bayanların tek çaresi bu serumlar olmaktadır. Bu yüzden bayanlar için evde serum yapımı konusunu hazırladık. Evde hazırlayacağınız bitkisel kökenli gençleştirici serum ile sizlerde cilt güzelliğiniz için kozmetik ürünlerine bağlı kalmadan bakım yapabilirsiniz.

Cilt gençleştirici serum tamamen bitkisel ürünlerden olup hiç bir yan etkisi yoktur. Güvenli cildiniz kullarak istifade edebilirsiniz. Pek çok bayanın anasayfası olan sitemizde ilk defa paylaşılan bu tarif için kolları sıvamaya hazır olunuz.

Gençleştirici Doğal Yüz Serumu Tarifi

Gençleştirici serumu yapmanız için aşağıdaki malzemeleri temin etmelisiniz. Önemli olan malzemeleri bol bol hazırlamak değil tarifte istenildiği miktarda hazırlamaktır.

Gerekli malzemeler

  • 14 gram Kuşburnu tohumu yağı
  • 7 gram Jojoba yağı
  • 7 gram Nar yağı
  • 1 kapsül veya 1/2 çay kaşığı E vitamini yağı
  • 10 damla Lavanta yağı
  • 6 damla Sardunya yağı
  • 3 damla Havuç tohumu yağı
  • 2 damla Portakal çiçeği yağı
  • Camı koyu renkli içi temizlenmiş bir damlalık şişesi

yukarıdaki malzemeleri temin ettikten sonra gençleştirici serum yapımına başlayabiliriz.

Doğal Yüz Serum Hazırlama Süreci

Öncelikle hazırladığınız yağları tek tek ve sıra sıra damlalığın içine akıtın. Genç ve güzel TopmodelYağları damlatmanız bittikten sonra şişenin üst tarafını iyice sıkıştırınız. Şişeyi 1-2 dakika boyunca sürekli sallayarak yağların karışmasını sağlayın. Bu aşamada yağların iyice karıştığına dikkat etmelisiniz. Daha sonra bu şişeyi 1 gün boyunca serin ve karanlık bir yerde kalmasını sağlayınız. Süre sonunda kullanıma hazır hale gelecektir.

Serumu hazırladıktan sonra unutulmaması gereken nokta serumun saklama süresidir. Hazırladığınız serumu  en fazla 5 ay boyunca saklayabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Serumun Kullanımı

Şişenin içindeki serumdan avuç içine 2-4 damla damlatın ve hemen ardından avuç içlerinizle iyice ovalayınız. Üst boyundan itibaren masaj yapar şekilde temiz yüzünüze doğru ilerleyerek iyice bu serumu yedirin.Serumu yüzünüze iyice yedirdikten sonra 5-10 dakika kadar bekleyeceksiniz. Süre sonunda sürekli kullandığınız bir nemlendirici sürebilirsiniz. Bu kadar basit işlemle ile güzel cilde sahip olmaya giden yolau açabilirsiniz.

Not: Serumu kullanırken göz ve dudaklara kesinlikle değdirmemelisiniz. Özellikle göz çevresinin cildi hassas bölgesi olduğundan serumu kullanırken dikkat ediniz. Eğer gözünüze serum değmesi halinde derhal yüzünüzü bol su ile temizleyiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler