Cildi Sıkılaştıran Doğal Yüz Maskesi

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yüz Maskesi

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yüz Maskesi

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yüz Maskesi

Cilt gözeneklerinin geniş olması cilt dokunuzun pürüzlü görünmesine ve siyah noktalar, sivilcelere karşı hassaslaşmasına neden olabilir. Haftalık olarak uygulayabileceğiniz sıkılaştırıcı doğal maskeler gözenekleri daraltır, cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar, gözeneklerde yağ ve kir birikmesine engel olarak sivilcelerin, siyah noktaların oluşumunu azaltır. Bu maske için doğal bir peeling sağlayan, ölü deri hücrelerini temizleyen çileği kullanabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran Çilek Maskesi

Maskeyi hazırlamak için; 10-15 adet çileğe, yüz temizleme losyonuna, limon suyuna, mısır ununa ve bir kaç damla badem yağına ihtiyacınız olacak.Adım 1: Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra yüz temizleme losyonu ile kirden ve yağdan arındırın. Sadece bu maske için değil evde yapacağınız tüm doğal maskelerden önce bu işlemi yapmanız gözeneklerin iyice temizlenmesi ve maskenin etkisini görmek için gereklidir.Adım 2: 5-6 tane olgunlaşmış çileği ortadan ikiye bölerek rondoya ya da blendera atın. Bu mutfak aletleri yoksa çilekleri bıçakla 4’e bölerek bir kaseye doldurun ve kaşıkla püre kıvamına gelinceye kadar iyice ezin. Daha sonra çileklere 5-6 damla taze limon suyu ve 3 yemek kaşığı mısır unu ekleyin ve karıştırmaya başlayın. Karışım macun kıvamında olmalı.Adım 3: Hazırladığınız çilek maskesini parmaklarınızla yüzünüzün tamamına eşit miktarda yayın ve bırakın. Maskenin kuruması ve sertleşmesi 20 dakikayı bulacaktır. Riboflavin ve antioksidanlar yönünden zengin çilek cilt dokusunu iyileştirirken limon gözenekleri sıkıştıracaktır.Adım 4: Maske iyice kuruduktan sonra soğuk su ile çıkartabilirsiniz. Cildinizi temiz bir havluyla kurulayın ve nemlendirmek için 1-2 çay kaşığı badem yağı kullanabilirsiniz.

Gözeneklerin Geniş Olmasının Nedeni

Cilt gözeneklerinin geniş olması genetik, yaş ve cilt tipine bağlıdır. Yani bu nedenleri tamamen ortadan kaldırmanız ve sürekli sıkı gözeneklere sahip olmanız mümkün değil. Ancak düzenli olarak cilt temizliği yapar evde doğal cilt maskeleri kullanırsanız gözeneklerde yağ ve kir birikmesini engelleyebilir, sivilce ve siyah noktalardan korunarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler