Çilek Maskesi ile Yüzdeki Lekelerİ Tedavi Edin

Çilek Maskesi ile Yüzdeki Lekelerİ Tedavi Edin

Sivilce, Yanık ve yaralanma izleri özellikle insanın canını sıkan estetik olarak güzelliği bozan izlerdir. Tamamen iyileşmeleri yıllar sürer veya iyileşmez. Bu sebeplerden ötürü bir cilt kusuru olarak nitelendirilmektedir. Bu yazımızda yüzdeki izlerden Çilek Maskesi yaparak doğal yollar ile tedavi etmeyi anlatacağız.

Çilek Maskesi ile yüzdeki sivilce ve izlerden kurtulun
Çilek Maskesi

İnsan cildi sürekli sürekli çeşitli hasarlara maruz kalır. Beslenme tarzı, hava koşulları, vücut temizliği, tozlar gibi etmenler yüzünden cilt zamanla yıpranır. Eğer darbelere maruz kalırsa özellikle sivilce, yaralanma, yanma nedenli olaylarda cilt üzerinde de iz kalabilir.

Sivilce ve yaralanma izleri özellikle insanın canını sıkan estetik olarak güzelliği bozan izlerdir. Tamamen iyileşmeleri yıllar sürer veya iyileşmez. Bu sebeplerden ötürü bir cilt kusuru olarak nitelendirilmektedir. Bu yazımızda yüzdeki izlerden Çilek Maskesi yaparak doğal yollar ile tedavi etmekten bahsedeğiz.

Çilek Püresi maskesi Malzemeleri

Maskeyi hazırlamak için temin etmeniz gereken malzemeler şunlardır.

  • Püre haline getirilmiş 2 adet çilek.
  • 1 kaşık lavanta yağı
  • 1 çay kaşığı bira mayası
  • Kase( Tüm malzemeleri alacak büyüklükte)

Çilek Püresi Maskesi Yapımı

Malzemeleri hepsini bir kap içerisinde karıştırınız. Krem kıvamına gelene kadar tüm malzemeleri birlikte karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra bu karışımı, boynunuza ve yüzünüze, sürebilirsiniz.

Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra bol ılık suyla durulayabilirsiniz. Cilt güzelliğiniz için bakım maskesini haftada defa 1 tekrarlayabilirsiniz önerilmektedir.

Dikkat !!! karışımı sürerken üzerinde durulması gereken nokta karışımı gözleriniz ve dudaklarınıza gelmemesine dikkat ederek sürebilirsiniz. . Özellikle eski sivilce izlerini gidermede etkili bir maskedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.