Cilt Bakımında Püf Noktalar

Cilt Bakımında Püf Noktalar

Kadınlar bakımlı ve daha genç bir cilde sahip olmak için çok uzun uğraşlar ve büyük maddi külfetleri göze almaktadırlar. Bütün bu yoğun gayretin asıl nedeni zamanında yapmaları gerekenlerin ihmali, yanlış rehberlik ve maalesef ağır olacak ama geçirilen özenti bir gençlik devresidir. Oysaki sadece haftada bir veya iki defa yapılabilecek bakım ile ve birkaç hususa dikkat edilerek bir ömür sağlıklı ciltler ile yaşayabilirsiniz. Eğer kontrolünüz dışında gelişen bir sağlık sorununuz var ise bu bahsimizden hariçtir. Bu tür problemden muzdarip olanlara Rabbimiz şifa versin ve biz de sitemizde doğal yöntemler ile yapılabilecek tedavi imkanlarını yayınlıyoruz. Cilt sorunlarına karşı ön tedbir olabilecek 10 püf nokta;

 • En önemli konu eğer ebeveyn iseniz evlatlarınıza kesinlikle doğru danışmanlık rapın. Ve erken yaşlarda makyajdan uzak tutun.
 • Herhangi bir çarpma ve yaralanma anında hekim onayı olmadan doğal yöntemler dahil hiç bir ilaç kullanmayın. Çünkü cilt tedavisi zaman alan bir organdır ve kayıp zamanda size geri dönmez yara izleri miras bırakabilir.
 • Siz ve ailenizde kullanacağınız yöntemlerin doğal yöntemler ve evde hazırlayabileceğiniz yöntemler olmasına özen gösterin.
 • Ergenlik dönemlerinde sivilce çok yoğun olarak çıkar. Bu dönemde kesinlikle sivilceleri patlatmaya çalışmayın ve doğal yöntemler ile sivilce maskeleri hazırlayıp kullanın.
 • Mümkün mertebe makyajdan uzak durun. Makyaj ürünleri cilt gözeneklerini tıkayıp sivilce ve leke riskini artırır.
 • Kullandığınız bakım ürünlerinin içeriklerinin ne olduğundan emin olun.
 • Kuru bir cildiniz var ise zeytin yağını kesinlikle çantanızdan uzak tutmayın.
 • Yağlı bir cilde sahip iseniz sivilce, leke ve enfeksiyon gibi cilt hastalıklarına gebesiniz demektir bu nedenle gözeneklerinizin tıkanmamasına dikkat edin ve doğal cilt temizleyiciler kullanın.
 • Karma bir cilde sahip iseniz t bölgesi genellikle yağlı bölgeyi oluşturduğu için bu bölge ile kuru cilt yapısını teşkil eden yanaklara uygulanan bakım ürünleri farklı olmalı ve birbirine taşırılmamalı.
 • Yüzünüzden elinizi uzak tutun. Bakteri açısından çok zengin olan elleriniz yüzünüze bakteri taşıyıp gözeneklerinizin tıkanmasına neden olabilir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler