Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt için pek çok faydası bulunan elma sirkesi, asitli yapısıyla cilt lekelerinin görünümünü azaltmak için en sık kullanılan doğal ürünler arasında yer almaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta lekeler için kullanılacak sirkenin pastörize edilmemiş ve filtreden geçirilmemiş olmasıdır. Ayrıca beyaz sirke, lekeler üzerinde organik elma sirkesi kadar etkili değildir. Organik elma sirkesini güneş lekeler, akne izleri, yaşlılık lekelerini hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesinin Kullanımı

Elma sirkesini lekeler üzerinde kullanmadan önce gözenekleri açmak için yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha sonra elma sirkesi damlattığınız pamukla lekelerin bulunduğu bölgeyi silin ve 20 dakika bekleyin. Sirkeyi çıkarmak için soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Lekelerin görünümü azalana kadar uygulamayı günlük olarak tekrarlayabilirsiniz.Siğil tedavisi içinse sirkeye batırdığınız pamuklu kulak temizleme çubuğunu siğil üzerine yerleştirip yara bandıyla veya bandajla sabitleyin. Gece boyunca ya da gün boyu beklettikten sonra sirkeli pamuğu yenileyin.Eğer tedavi başarılı olursa, siğil bir kaç gün içinde renk değiştirip kuruyarak düşecektir. Siğil düştükten sonra kökünü temizlemek için sirke uygulamasına bir kaç gün daha devam edebilirsiniz.Yaşlılık ve güneş lekeleri içinse; her akşam yatmadan önce lekelerin üzerine sirke sürün. Eğer batma ya da kızarıklık oluşursa sirkeyi suyla seyreltebilirsiniz.Uyarı: Cilt lekeleri için elma sirkesi yazısında yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan, bilgilendirme amaçlı derlenmiştir. Herhangi bir cilt rahatsızlığının teşhisinde ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Cilt lekeleri için en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler